ОВО СИГУРНО МНОГО БОЛИ: Клеј Томпсон са 54 поена УКРАО победу Богдану и Атланти (ВИДЕО)

03.01.2023. 08:52
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Драма.

Чинило се да ће кошаркаши Атланте доживети дебакл у Сан Франциску, губили су крајем првог полувремена са 64:43, а доживели су болан пораз тек после два продужетка...

Кад је Треј Јанг погодио два слободна бацања на мање од десет секунди пре краја за 121:118 чинило се да су Хокси близу тријумфа, поготово после два промашаја Вориорса у последњем нападу. Међутим, лопта волшебно долази до Клеја Томпсона који погађа тројку за 121:121 и продужетак.

У првом продужетку имала је Атланта и пет поена предности. Међутим Томпсон је новом тројком на 18 секунди до краја продужетка. Драми није било краја, пошто је убрзо Јанг реализовао још два пенала. Имали су Вориорси напад за победу, али је Џордан Пул промашио, те се ушло у нових, додатних пет минута.

Деловало је да ће серија Вориорса од 7:0 бити довољна у другом продужетку, али је Атланта, ипак, имала напад за нови продужетак или можда чак и победу.

Треј Јанг је погодио на осам секунди пре краја, да би Кевон Луни на другој страни после офанзивног скока, из другог покушаја, уз звук сирене решио ову драму.

Невероватни Клеј Томпсон је утакмицу завршио са чак 54 поена, седам скокова и три асистенције. Пул је додао 28 поена, уз шест скокова и пет асистенција, Лемб је додао 17, уз седам ухваћених лопти, а Луни 14, уз чак 21 скок и пет додавања.

На другој страни, Јанг је убацио 30 поена, те имао 14 асистенција и седам скокова, Колинс је додао 25 поена и 13 скокова, а Мареј 25 поена, 10 скокова и осам асистенција. Богдан Богдановић је меч окончао са 21 поеном (9/16 из игре, 3/6 за три), три асистенције и три скока.