02.10.2016. 22:10
Markus Vilijams
Маркус Вилијамс / Извор: Фото: aba-liga.com/BuducnostVoli

Будућност "стотком" частила Задар у "Морачи"

У дану када се завршило 1. коло АБА лиге почело је и друго. После победе у Загребу над Цедевитом, кошаркаши Будућности су поново играли с хрватским тимом. Исход је био апсолутно исти. Ђетићи су "Морачи" победили Задар 105:89 (25:25, 32:21, 25:22, 23:21), али су показали да нису баук.

Меч је, испоставиће се решен, у другој четвртини када су тиму из Далмације убацили чак 32 поена. Борис Савовић је имао „јак“ дабл-дабл са 18 поена и 14 скокова. Сеад Шеховић је убацио 26 поена (6/8 за два, 4/9 за три, 6ас). Маркус Вилијамс је играо чак 28 минута и поправио је скор у броју асистенција из Загреба. Тамо је имао 11 додавања, а у првом мечу у „Морачи“ 12!

Што се гостију тиче, Бараћ је убацио 23, док је наш Иван Маринковић опет био запажен у нападу – 18 поена.