ПАЛО ЈЕ 195 КОШЕВА У ДЕРБИЈУ: Меч између кадета Партизана и Црвене звезде обиловао тројкама (ФОТО)

15.11.2017. 19:57
KK Crvena zvezda, KK Partizan
KK Црвена звезда, KK Партизан / Извор: СД/илустрација

Домаћини су били црвено-бели.

Млади кошаркаши Партизана (16 година) победили су вршњаке из Звезде са 100:95 у мечу Кадетске лиге Србије.

Дерби је одигран у Баскетленду где је домаћин била Звезда, која је у првом полувремену имала предност 51:49.

И на крају треће четвртине Звезда је водила са 73:69, али је све решено у последњем периоду који је Партизан добио са 31:22. Партизан је дала чак 14 тројки из 31 покушаја, док је Звезда дала 7 из 19 покушаја.

Kadetska liga Srbije u košarci
Кадетска лига Србије у кошарци / Извор: Фото: Printscreen/takmicenje.taboosport.com

Најефикаснији у тиму Партизана био је Карапанџић (22 поена), затим Стефановић (14), Даутовић (15). Код Црвене звезде Васић и Томашевић су убацили 23, док је Машић дао 14 поена.

Ово је први пораз Звезде у сезону. Док је овом победом Партизан преузео лидерску позицију на табели.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.