РАДОЊИЋ ОТИШАО, ПАО ИЗГУБИО: Нови пораз "Зелених"! Сурова доминација Реала

23.02.2023. 23:07
KK Panatinaikos
KK Панатинаикос / Извор: Профимедиа

Спектакуларно кошаркашко вече...

Вечерас су одигране прве утакмице 25. кола кошаркашке Евролиге. На мечу Реал Мадрида и Жалгириса виђена је сурова доминација Шпанаца, који су на крају славили резултатом 96:69.

ЕВРОЛИГА: Минимално вођство Фенера у "Арени", Партизан на великом искушењу (ПОЛУВРЕМЕ)

ТО МЕ НЕ ЗАНИМА: Ивановић није желео да причао о једној ствари пред Албу

ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ: Партизан помаже жртвама земљотреса у Турској

Шпански великан остварио је четврту узастопну победу у елити и сада су на скору 17-7, као и Олимпијакос, са којим деле врх табеле.

Меч је резултатски био интересантна био само у првој четвртини, коју је једино литванска екипа добила.

Све остале, Реал је рутински решио у своју корист, а нарочито убедљив био је у другој (31:14).

Најефикаснији био је Муса са 17 поена и пет скокова, Таварес је додао 16, Дек и Вилијамс-Гос по 12, а Поарије 11 поена, уз осам скокова.

Код гостију једини двоцифрен био је Браздеикис са 16 поена и четири скока.

Жалгирис је у лошој форми и сада је на учинку 13-12.

Кошаркаши Арманија победили су Панатинаикос резултатом 78:76, у мечу 25. кола Евролиге.

Атински клуб је сменио Дејана Радоњића, на клупу је дошао Христос Серелис, али до победе нису могли.

Фалило је доста играча, а од ониг који су могли да наступе, најефикаснији је био Вилијамс са 21 поеном.

Код Арманија су се истакли Дејвис и Нејпир са по 16 поена, Мели је додао 14, а Тонут 11.

Тим из Милана је везао трећи тријумф и сада је на скору 9-15, док је ПАО остварио четврти пораз у низу и има учинак 8-17.

Победу је остварио и Макаби на свом терену и то над Бајерном резултатом 90:82.

Понос Израела је био у заостатку, у једном моменту двоцифреном, али је сјајном последњом четвртином (29:15) стигао до победе.

Лорензо Браун је имао 27 поена, четири скока и шест асистенција, Болдвин је додао 15 поена, осам скокова и исто толико асистенција, док је Винстон убацио 19.

Код Бајерна најбољи је био Волден са 19 поена и четири асистенције, Обст је додао 14, а Гифај 11 поена.

Макабијев скор је 13-12, а Бајернов 9-16.