ПАО И КУКОЧ: Летонац СРУШИО рекорд стар 28 година!

09.09.2023. 17:02
Andrejs Gražulis
Андрејс Гражулис / Извор: Профимедиа

Очекује га блистава каријера...

Кошаркаши Летоније освојили су пето место на Светском првенству у Манили, пошто су у мечу разигравања за коначни пласман убедљиво савладали комшијску Литванију са 98:63.

ДОНЧИЧ КАЖЊЕН ЗБОГ ПСОВАЊА СУДИЈА: Лука овај Мундобаскет неће памтити по добром!

ЛЕТОНЦИ ПРЕГАЗИЛИ ЛИТВАНЦЕ: Балтички дерби Бертансу и дружини за пето место на Мундобаскету

ЖОЦ И ИГРАЧИ ПАРТИЗАНА ЗАЈЕДНО ГЛЕДАЛИ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ СРБИЈЕ: Ево шта је Обрадовић рекао о успеху Орлова

Најефикаснији у редовима победника био је Артурс Куруц са 20, а маестралну партију пружио је и његов имењак Жагарс који је уписао чак 17 асистенција уз шест скокова и четири поена. То је уједно и рекордан број завршних додавања на једном мечу Светског првенства.

Жагарс сада држи светски рекорд, постао је најбољи асистент на Светским првенствима и тако са трона збацио Тонија Кукоча који је против Кине 1994. године уписао 15.