ПАО ЈЕ МАЛИ: Друга победа Србије на Мундобаскету, четвртфинале на дохват руке (ВИДЕО)

26.09.2022. 08:58
Kristina Topuzović
Кристина Топузовић / Извор: ФОТО: Fiba.basketball

Сигуран тријумф изабрнаница селекторке Марине Маљковић.

Женска кошаркашка репезентација Србије остварила је другу победу на Светском првенству које се одржава у Аустралији. Изабринице селекторке Марине Маљковић су у оквиру четвртог кола групе "Б" савладале селекцију Малија са 81:68 (25:25. 18:14, 19:11, 19:18) чиме су парктичмо обезбедиле пласман у четвртфинале.

ТРАЖИ ЛИ ПАРТИЗАН ЈОШ ЈЕДНОГ ПЛЕЈА? Обрадовић ЛОЦИРАО проблем

ДВА ПУТА СЕ ВРАЋАЛИ У ЖИВОТ: ФМП без Лиге шампиона

ПОСЛЕ ПАРТИЗАНА СРУШИЛИ И ЦСКА: Милутинов ДОМИНИРАО али ни то није помогло! Зенит освојио ВТБ куп

Српски тим је имао предност већим дело прве деонице, али није успевао значајније да се одвоји од упорне афричке екипе. Мали је сјајно шутирао и тако држао прикључак. Сличан сценарио виђен је и у другој четвртини - Србија поведе, Мали стигне. Африканке су у једном моменту чак имале и благу предност, али Србија је у финишу полувремена прекренула резултат и отишла на одмор са четири поена вишка 43:39.

У наставку наше девојке су убациле у брзину. Заиграле су са много већом енергијом у одбрани, стекле сигурну предост и након трећег периода игре имале 12. Ногић и Чађо су решетале ривала са дистанце у последњој четвртини, чиме је разлика ишла и до 18 поена предности. Сасвим довољно да Србија уведе меч у мирну завршницу и упише другу победу на Мундобаскету.

Најбоља у победничком саставу била је Саша Чађо са 20 поена и по три скока и асистенције. Тина Крајишник је уписала дабл-дабл од 17 поена и 12 скокова, док је на корак до истог била Ивон Андерсон са 12 поена и девет асистенција. Јована Ногић убацила је 13 поена и имала пет ухваћених лопти.

На другој страни Коне је имала 13, док су Кулибали и Хаидара убациле по 12 поена.

Наредни меч изабранице Марину Маљковић играју у уторак од 9.30 против Француске.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте заводљиви плес смерне српске тенисерке Нине Стојановић