АБА ЛИГА: Партизан СПОР на почетку, а онда су Величковић и Мозли започели ДЕМОЛИРАЊЕ Крке!

01.12.2019. 21:46
Novica Veličković
Новица Величковић / Извор: МН Press

Убедљив тријумф црно-белих.

Кошаркаши Партизана савладали су у оквиру деветог кола АБА лиге екипу Крке из Новог Места у "Штарк арени" са 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24) и на тај начин наставили борбу за сам врх регионалног такмичења. Осим лошег почетка и доброх шута за три гостију током првог дела меча, изабраници Андрее Trinkkijerija заиграли су далеко боље у наставку дуела и забележили убедљив тријумф пред својим навијачима.

НЕУХВАТЉИВИ ЦРНО-БЕЛИ ВИХОР: Такума Асано је имао шта да поручи после Мачве

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Партизан на јапански ПОГОН излечио ране из Холандије у Шапцу! (ВИДЕО ФОТО)

ДОЧЕКАО ЈЕ СВОЈИХ ПЕТ МИНУТА: Морамо да добијемо све утакмице!

Као и на претходним мечевима, кошаркаши Партизана ушли су неангажовано у дуел што је Крки омогућило да преко Јошила дође до предности од 16:10. Хроничан проблем црно-белих са почетка ове сезоне наставио се и данас... Без агресивности у одбрани и притиска на спољну линију противника, уз слаб проток лопте у нападу донео је нову бригу тренер Андреи Тринкијерију.

Суђење од поечтка сезоне у регионалном такмичењу, али и на овој утакмици било је мање више него театрално, пошто је је судијска тројка успела да за првих десет минута игре одсвира чак 14 прекршаја, што је додатно успорило меч у не толико попуњеној "Штарк арени". Црно-бели су успели да одиграју бољу одбрану у финишу прве деонице и на тај начин реше овај период игре у своју корист резултатом 22:20.

У наставку дуела Партизан је играо у ритму топло-хладно и на крилима пре свега Новице Величковића како и Вила Мозлија под самим кошем Крке, успео да анулира чак осам тројки гостију у првом полувремену. На крају првих 20 минута Партизан је водио са 46:37.

Црно-бели су од старта другог дела заиграли знантно чвршће у одбрани, а као награда за добру игру у одбрани дошао је и шут за три поена. Партизан је средином трће деонице имао највећих плус 19 - 60:41! До краја дуела црно-бели су држали константу у нападу и нису дозволили гостима да се врате у дуел шутевима споља. На крају, резултатом тим Андрее Тринкијерија остварио је шести тријумф у регионалном такмичењу ове сезоне уз три пораза.

ПАРТИЗАН - КРКА НОВО МЕСТО 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24)

ДВОРАНА: Штарк арена (2469 гледалаца)

СУДИЈЕ: Урош Обркнежевић, Милош Кољеншић, Денис Хаџић.

Партизан: Волден 11, Загорац 16, Гордић 4, Јарамаз 17, Милетић 4, Величковић 9, Бирчевић 20, Јанковић, Томас, Пејнерс 12, Мозли 9.

Крка Ново Место: Коузи 24, Џонс 5, Маринели 11, Шкедељ, Стипаничев 2, Ђапа 7, Фифолт, Балажич, Јошило 15, Ракићевић 2, Лапорник 4, Рамљак 10.

Партизан - Крка (20)

Погледајте како изгледа Беатрис Бушар, сестра канадске тенисерке Ежени Бушар.

АБА ЛИГА: Важан тријумф Цедевита Олимпије, Звезда претрпела већ четврти пораз (ФОТО)

АБА ЛИГА: Дерби зачеља решен тројком секунд пре краја меча (ВИДЕО)

УДАРАЦ ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Играч тражио раскид уговора на штету Партизана и ДОБИО га!

БОГДАН ЈЕ БИО У ЧУДУ: Издрао се на Богдановића, али Србин није остао дужан! Ево како му је ОДГОВОРИО!