НЕСЛАВАН ПОВРАТАК У ЕЛИТУ: Партизан без одбране пао у Берлину (ВИДЕО)

07.10.2022. 19:25 17:13
Dante Egzum
Данте Егзум

Бледо издање екипе Жељка Обрадовића.

Кошаркаши Партизана поражени су од Албе у Берлину 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23) у оквиру првог кола Евролиге.

АНЂУШИЋ ЗА СД: Европа ће поново видети НАЈБОЉЕ навијаче, супруга ће у дербију навијати за Звезду и за мене

ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН СТАРТУЈУ У ЕВРОЛИГИ: Ево ко преноси мечеве из Истанбула и Берлина, постоји ПРОБЛЕМ

ПАРТИЗАН СТИГАО У БЕРЛИН: Обрадовић УПОЗОРАВА на једног играча Албе

Рафална паљба на старту меча у Берлину, већ на средини прве деонице било је чак 35 поена, расположени су били и једни и други у нападу, а крајем овог квартала то је важило само за домаћина, пошто су већ на првом одмору имали плус 15.

У другој деоници слична прича, Партизан безидејан у нападу, у одбрани преслаб и нарасла је предност Албе и до плус 26. До краја полувремена су су успели гости мало да спусте разлику, али 61 поен примљен за 20 минута је био јасан доказ да одбрана не функционише на прави начин.

Евролига, прво коло

Алба – Партизан 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23)

Хала: Мерцедес-Бенз арена

Судије: Латишевс, Перанди, Ђованети

Алба: Ло 11, Проћида 12, Смит 9, Шнајдер 5, Олинде 11, Кумађе 8, Тиман 8, Сикма 15, Блат 16, Зусман 5

Партизан: Вукчевић, Лидеј 13, Копривица 2, Пантер 13, Папапетру 1, Егзум 22, Нанели 7, Лесор 9, Трифуновић 3, Анђушић 14, Мадар

Старт треће деонице је био најбољи период игре тима Жељка Обрадовића, неколико добрих одбрана, права решења у нападу и стигли су црно-бели до минус 11… изгледало је да постоји шанса да се закомпликује овај дуел.

Међутим, домаћи су успели да у тим тренуцима погоде отворене шутеве и могло би се рећи, без проблема одбију тај налет гостију.

У четвртом периоду су покушали гости да се спусте испод двоцифрене предности, али у томе нису успели и Партизан је претрпео пораз у повратку у евролигашко друштво после осам година.

Најефикаснији је био Тамир Блат са 16 поена, Лук Сикма је додао 15, одличан је био и Проћида са 12. Код црно-белих Егзум је имао 22 поена, уз неколико сјајних закуцавања, пратили су га Данило Анђушић са 14 и Кевин Пантер и Лидеј са поеном мање.

Партизан следећи дуел у елитном такмичењу игра у петак у Виторији против Басконије.

Виртус Болоња - Монако 66:83

Читав ток меча уживо могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

Крај утакмице. Алба - Партизан 100:84

37. минут
Чини се да је то то. Џејлен Смит је погодио за три, 97:78 је на три минута до краја.

35. минут
Тројка за Албу, погодио је Тамир Блат, тајмаут је затражио Обрадовић. Поново је плус 16.

32. минут
Серија закуцавања на обе стране, прво Лесор, а потом и монструозан постер Кумађеа, 79:64 је.

Крај треће четвртине, воде домаћи 77:61.

28. минут
Проћида погађа из угла за три поена, птом узвраћа Нанели на другој страни. 73:59

26. минут
Имао је Партизан неколико прилика да се спусти испод десет поена, али су одиграли јако конфузне нападе и сада је 70:54.
24. минут
Добра енергија Партизана у наставку, али све је пореметила неспортска Анђушића, чини се по мало престрого донесена одлука. Алба води 65:54.

22. минут
Врло добар почетак Партизана, заиграли су нешто бољу одбрану на старту другог полувремена и сада је минус 14.

Почела је трећа деоница.
Полувреме у Берлину. Алба - Партизан 61:43.

18. минут
Успео је Партизан да пронађе ритам у нападу, али проблеми на другом крају терена су и даље ту, 54:39.

15. минут
Ево мало даха за црно-беле, поени уз фаул Пантера, шест везаних поена гостију. 46:26.

14. минут
Тешко, тешко све функционише у игри Партизана, расте предност домаћина, 46:20. Нови тајмаут Обрадовића.

12. минут
У потпуном контраритму је Партизан. Безидејно изгледају напади гостију, већ је плус 20 за Албу.

Завршена је прва деоница, Алба је у вођству од плус 15. Матијас Лесор има три фаула и то представља мали проблем за тим Жељка Обрадовића.
7. минут
Серија домаћих, плус осам је. Тајмаут Обрадовић.

6. минут
Наставља се у истом ритму, нападачки су и једни и други расположени. Додуше, одбрана није на највишем нивоу. Вођство домаћих, 19:16.

4. минут
Изузетно брзо се игра на старту утакмице, напади кратко трају. Тренутно је нерешено 11:11. Данте Егзум је постигао чак девет поена.