ПАРТИЗАН СЛАВИО НАКОН ДРАМЕ: ФМП показао зубе!

03.04.2023. 21:02
Kevin Panter
Кевин Пантер / Извор: МН Press

Наствљена регионална лига...

Кошаркаши Партизана су у оквиру 24. колу АБА лиге славили на гостовању Железнику, где је у веома узбудљивом мечу, поражена екипа ФМП-а. Резултат је након велике борбе и неизвесне завршнице износио 91:97 у корист црно-белих.

КРАЈ ДУЕТА ИРВИНГ - ДОНЧИЋ: Готова је сезона за обојицу!

ИВАНОВИЋ ЉУТ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ: Једна ствар је тренеру Звезде засметала

БЕЗ ГЛЕДАЊА, АЛИ НЕ АСИСТЕНЦИЈА: Кампацов потез залудео све - како је ово извео? (ВИДЕО)

АБА лига, 24. коло

ФМП - ПАРТИЗАН 91:97 (18:24, 25:25, 23:25, 25:23)

Хала: ФМП Арена

Судије: Дамир Јавор, Сашо Петек, Драган Поробић

ФМП: Мениниг 18, Бич 14, Мур 14, Павићевић 9, Степановић 21, Шарановић, Симовић 2, Матовић 1, Изунду 12, Јанковић, Џенкинс, Манојловић

ПАРТИЗАН: Вукчевић 6, Ледеј 19, Аврамовић 14, Пантер 11, Смаилагић 3, Папапетру 3, Егзум 16, Нанели 11, Трифуновић, Анђушић, Мадар 14

После нешто боље увода у меч од стране екипе Ненада Стефановића, Партизан је пронашао свој ритам, стрпљиво улазио у изградњу акција и на крилима Кевина Пантера изградио предност за прву деоницу. Капитен црно-белих је, занимљиво, провео само 15 секунди ван паркета у том делу меча.

Покушавао је ФМП да искористи изостанак Матијаса Лесора преко Јанковића и Изундуа. Имали су акције за њих, али није то увек било успешно, док се у Партизану његово одсуство осетило мањком поена из рекета.

Ипак, користећи очајан шут ФМП за три поена, као и грешке у организацији, Партизан полако, али сигурно долази до двоцифрене разлике у 13. минуту меча. Међутим, убрзо је тим из Железника узвратио тројком Боа Бича, а потом после неспортског фаула Анђушића и поенима Мура, ФМП смањује на 30:37. Имали су бољу енергију, постизали доста лаких поена и притисли Жељка Обрадовића да затражи разговор са својим играчима.

Јесте то помогло и на енергију Џејмса Нанелија, Партизан одговара, али ФМП се није дао. Одлична рола Марка Павићевића "кумовала" је неким добрим завршницама домаћих.

Две екипе су се распуцале у трећој четвртини низавши неколико тројки, али је у тој бици бољи био ФМП који је спустио разлику на један посед! Више пута је домаћин имао шансу да доспе до вођства.

Спуштали су заостатак на мимимум (60:61), али никако нису успевали да превагну. Од чак петорице играча морали су да зазиру лидери АБА лиге, док то није био обрнут случај. Партизан није имао подједнак број поентерски расположених играча у тим тренуцима, али искуство је било на њиховој страни. Боља одбрана одбила је тај атак ФМП, а после тројке високог лука Алексе Аврамовића, црно-бели поново одлазе на пристојну разлику – " 8".

У првим минутима последње четвртине, Алекса Аврамовић практично пресликава тај потез за „ 11“ и ту је Партизан покушао да сломи меч. Критеријум суђења био је уједначен према статистици, мада су арбитри у два полувремена имали различит однос.

Желео је ФМП у последњих пет минута игре агресивним приступом да поново унервози свог госта и у томе су успели после друге тројке Боа Бича на утакмици за 84:90. Истом мером враћа Мадар после паузе, а серију тројки продужава Степановић. Тако се дуго „тапкало у месту“ са резултатом. Шест поена вишка имао је Партизан при уласку у последњи минут и то нису испустили.