ПАРТИЗАН БРЗО КАПИТУЛИРАО: Жоц експериментисао када је све већ било готово

19.09.2021. 19:37
Željko-Obradović
Жељко-Обрадовић / Извор: Србија Данас

Нови пораз црно-белих

Кошаркаши Партизана заузели су четврто место на турниру Павлос Јанакопулос у Атини. После пораза у драматичном мечу са домаћим Панатинаикосом у полуфиналу, у борби за треће место црно-бели су пружили знатно слабију партију и убедљиво су поражени од немачке екипе Улм 84:94 (21:26, 21:24, 13:22, 29:22) .

ТЕШКА ПОВРЕДА: Најављиван као велико појачање Партизана, сада се оклизнуо на налепницу и завршио сезону (ВИДЕО)

ЗАГОРАЦ И ТРИФУНОВИЋ ОПТИМИСТИЧНИ: Добра провера, поправићемо грешке

ГРОБАРИ ОЧИМА НЕ ВЕРУЈУ: Ово су РЕАКЦИЈЕ на ШОКАНТАН преокрет у Атини, ЕВО шта треба Партизану!

Треба рећи да Жељко Обрадовић у овом мечу није рачунао на три највећа појачања овог лета. Кевин Пантер и Зек Ледеј су добили поштеду, док је Ален Смаилагић и даље повређен.

Црно-бели су имали почетних 4:0, док је у остатку меча Партизан био у константно заостатку за Улмом, који ће такође играти у Еврокупу ове сезоне.

Већ у првој четвртини Улм је имао 7, било је 24:17, мало тога се променило и у другој деоници. Партизан је имао великих проблема у одбрани, мада ни напад није био течан, како је то било у првом полувремену меча са Панатинаикосом у полуфиналу.

После три кола Серије А Јувентус је на 16. месту, без победе. То никад није било. А вечерас (20.45) дочекује Милан који има све три победе. И поред свега, Стара дама је фаворит с квотом 2,25 на кеца, икс је 3,50, а двојка 3,35. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Јувентус - Милан.

Напад је потпуно стао у трећој четвртини. Дуго је Партизан био на само шест убачених поена, па је Улм дошао до огромне предности од 19 кошева разлике. У тим тренуцима Немци су направили серију 15:1. Обрадовић је пружио шансу и Балши Копривици и Грегору Гласу, кошаркашима који нису имали минутажу у мечу са Панатинаикосом, али ни њих двојица, са Загорцем, Дангубићем и Трифуновићем, касније Аврамовићем, није донела никакав напредак.

Улм је добио трећи период са девет кошева разилике и пред последњих десет минута стекли недостижних 17 разлике.

Балша Копривица се добро сналазио и брзо сакупио десет кошева, а Партизан је спустио је спустио на -10, на нешто више од четири минута пре краја, после тројке Дангубића.

KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Ипак, победа Немаца није долазила у питање, мада је млада постава Партизана показала доста у последњим минутима. На крају је било 94:84 за Улм.

Код Партизана највише је показао Аврамовић, он је меч завршио са 21 поеном, Копривица је имао 12, а по 11 Трифуновић и Куруц. Мосонгејл је постигао 20, а Кристон 16 за Улм.

У финалу ће играти Панатинаикос и Анадолу Ефес.

Погледајте како изгледа словачка тенисерка Доминика Цибулкова.