ШТЕТА: Храбри Партизан није издржао у последњој деоници! Тежак пораз црно-белих

28.03.2024. 19:04
Partizan - Olimpijakos
Партизан - Олимпијакос / Извор: МН Press

Кошаркаши Партизана су изгубили са 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28) од Олимпијакосау дуелу 32. кола Евролиге.

Партизан је феноменално пре свега скакачки био у првој деоници. Имали су црно-бели десет скокова више (13:3), а на мини одмор су отишли ипак само са пет кошева предности, јер су у самој завршници Грци дали четири поена.

Олимпијакос је брзо стигао предност у другој деоници, али шест бацања у десетак секунди после намерне личне Мекисику пред сам крај су донеле велику предност Партизану на полувремену (40:32).

ПАРТИЗАН - ОЛИМПИЈАКОС 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

Дворана: Београдска арена.

Судије: Хуан Карлос Гарсија, Мехди Дифала, Карлос Кортез.

Партизан: Смит, Аврамовић, Копривица, Пантер 19, Смаилагић 3, Нанели, Трифуновић, Анђушић, Доужер 12, Понитка 8, Камински 14, Кабокло 13. Тренер: Обрадовић.

Олимпијакос: Вокап 11, Вилијамс-Гос 17, Рајт 6, Кенан 10, Митрус лонг, Ларенцакис 3, Фол 7, Папаниколау 13, Браздеикис, Питерс 3, Сикма, Мекисик 4. Тренер: Барцокас.

Трећа четвртина је донела сјајну игру Партизана у одбрани и то је донело да пред последњих десет минута шампион АБА лиге има чак 13 разлике.

Кренули су гости са серијом 12:0 у последњој четвртини. И то је некако спутало црно-беле. Никако нису успели да повежу редове и изгубили су сусрет који после 30 минута нико није мислио да може да се овако заврши.

ЖЕЉКО ОБРАДОВИЋ РАЗОЧАРАН

- Изгубљене лопте. Контролисали смо меч и због изгубљених лопти смо изгубили меч - рекао је после меча тренер Партизана.

Јоргос Барцокас

- Веома важна, круцијална победа. Наша одбрана у другом полувремену је била добра. Доминирали смо на том крају и на крају победили. Сви су играли сјајно у одбрани, не само Вокап и Гос - рекао је тренер Олимпијакоса.

КОСТАС ПАПАНИКОЛАУ

- Партизан је сјајно стартовао, али момци који су ушли са клупе су одрадили сјајан посао. Вратили су нас у меч. Оба тима су се сјајно борила. Неизвесна утакмица, могла је да оде у обасмера. Срећан сам због мојих момака. Борили смо се јако - рекао је кошаркаш Олимпијакоса.

40'

(КРАЈ) ПАРТИЗАН - ОЛИМПИЈАКОС 69:74

Ларанзагис хвата лопту и погађа једно бацање - 67:69. Камински поравнава на 44 секунде пре ктраја. Фаул лагано закуцава. Промашује Партизан два шута и Камински мора да прави фаул. Оба бацања је погодио Вилијамс-Гос. Пантер промашује за три и све је готово. Фал погађа једно и то је крај.

39'

Партизан - Олимпијакос 65:68

Грци погађају лако, а затим и са бацања после фаула у нападу Кабокла.

38'

ВРАЋАЈУ СЕ ЦРНО-БЕЛИ 65:64

Сада опет води Партизан.

37'

Гости воде 61:64

Потпуно је Олимпијакос преокренуо резулатат.

35'

Партизан - Олимпијакос 61:58

Коначно поени и за црно-беле у последњој деоници. После украдене лопте из контре погађа Понитка.

34'

Партизан - Олимпијакос 59:58

Гос невероватна тројка и Вокап 2 1 и предност се истопила.

32'

Партизан - Олимпијакос 59:52

Гости су се опасно приближили.

31'

Партизан - Олимпијакос 59:48

Као и у трећој деоници први поене постиже Вокап.

30'

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ (59:46)

После тројке Пантера, закуцавање Фала. Затим капитен црно-белих губи лопту. Фал је ухватио лопту после промашаја Госа и фаулиран је, али црно-бели нису у бонусу. Нису успели Пирејци да изведу лопту за пет секунди. Камински уз звук сирене спушта уз таблу за 13 разлике.

28'

Партизан - Олимпијакос 52:41

Црно-бели су стигли на 14 разлике, али Кенан тројком враћа наду гостима.

26'

КАБОКЛО ЗАКУЦАВА - 50:38

После поена Бразилца Барцокас зове тајм-аут.

25'

Партизан - Олимпијакос 46:36

Опет двоцифрена предност црно-белих.

22'

Партизан - Олимпијакос 40:34

Прве поене у наставку постиже Вокап.

20'

ПОЛУВРЕМЕ (40:32)

Партизан са лепом предношћу одлази на одмор. Намерна лична Мекисика над Понитком на 19 секунди је донела четири бацања која је погодио Пољак, а затим је и Доужер погодио оба бацања. Важност утакмице је изгледа спутала оба тима, јер је ово једно од слабијих полувремена виђених ове сезоне у Београду у Евролиги.

19'

Партизан - Олимпијакос 33:28

Улазе црно-бели опет у добар нападачки ритам.

17'

ПОРАВНАВАЈУ ГОСТИ - 28:28

Лоша игра Партизана је условила да Олимпијакос стигне до изједначења.

16'

Партизан - Олимпијакос 28:23

Ален Смаилигаћ погађа за три! Када не могу бекови погађају их центри Партизана.

14'

Партизан - Олимпијакос 25:23

Вилијамс Гос краде лопту и погађа лагано. Обрадовић зове тајм-аут.

12'

НЕРВОЗА И ПРОМАШЕНИ ОТВОРЕНИ ШУТЕВИ - 22:17

10'

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ (22:17)

Партизан има лепу предност после десет минута, иако су примљена четири поена на самом крају.

9'

Партизан - Олимпијакос 20:13

Пантер је био два пута везано за два успешан.

8'

Партизан - Олимпијакос 16:11

Кабокло прави фаул у нападу, а то кажњава Кенан. Камински затим погађа тројку.

6'

Партизан - Олимпијакос 11:9

Тврда утакмица, црно-бели имају чак пет офанзивних скокова, наспрам нула колико имају Грци.

3'

Партизан - Олимпијакос 7:6

Гости су окренули резултат са две тројке, али из трећег напада поентира Бруно Кабокло за ново вођство Партизана.