ПАРТИЗАН ПАО У ПОСЛЕДЊИМ СЕКУНДАМА: Црно-бели испустили победу над Ефесом!

23.09.2023. 17:50
Željko Obradović, KK Partizan
Жељко Обрадовић, KK Партизан / Извор: МН Press

Вече невероватне кошарке...

Кошаркаши Партизана поражена је од екипе Ефеса на првом мечу припремног турнира у Атини. Резултат је након випемод 40. минута сјајне кошарке износио 81:79 (12:23, 28:20, 14:18, 27:18)

ПОЗНАТ РАСПОРЕД АБА ЛИГЕ: Ево када вечити крећу сезону

ЖАЛГИРИС У ДРАМИ СРУШИО ЗВЕЗДУ: Новајлија промашио шут за победу

ТРАЖИ ГА ПОЛА НБА: Демјан Лиларад затражио трејд из Портланда

Под будним оком Ергина Атамана, новог тренера Панатинаикоса, а доскора Ефеса, који је пратио ову утакмицу у дворани, предвођен шутерски врло расположеним Данилом Анђушићем, уз одличну игру у одбрани, Партизан је у првом кварталу стекао 11 поена предности и водио је са 23:12.

Иако је Ефес у другом кварталу успели да се резултатски приближи, Партизан је био бољи ривал и на полувреме је однео три поена предности (43:40), уз 15 поена распуцаног Анђушића

Партизан серијом 5:0 започиње трећу деоницу, за вођство 48:40. Ефес је накратко прекинуо ту серију, али црно-бели средином овог дела игре преко Каминског стижу до десет поена разлике.

После још једне добре одбране, и Јарамаз погађа тројку и Партизан је повео са 57:44. После тајм-аута, Ефес ''враћа'' тројку, па погађа још једну и за тили час је разлика преполовљена, па је и Жељко Обрадовић морао да тражи тајм-аут.

До краја трећег квартрала Партизан је успео да одржи предност од седам поена разлике, али нова, много већа криза у игри црно-белих виђена је током последњег квартала.

Ништа црно-бели нису успевали да погоде, а Ефес је то користио, ушао у серију и од минус седам стигао до плус 7 за само пет минута игре у последњој четвртини - 71:64.

Тек после тога, Кевин Пантер успева да погоди тројку и врати црно-беле у игру, а капитен Партизана је уз Анђушића и на уласку у сам финиш меча успео да анулира предност Ефеса и да црно-белима донесе минималних 79:78.

Тренер Ефеса Ердем Џан је реаговао тајм-аутом, а утакмица је полако ушла у последњи минут. Јарамаз је фаулирао Брајанта који је са линије пенала изједначио на 79:79.

На другој страни, Пантер не погађа тројку са око осам метара, а на 14 секунди до краја Томпсон ''поправља'' Брајантов промашај и погађа за 81:79 у корист Ефеса.

Жељко Обрадовић је реаговао тајм-аутом, после ког промашују и Ледеј и Смаилагић, па се црно-белима поновило финале АБА Суперкупа против СЦ Дербија од пре неколико дана.