ПАРТИЗАН ПОНОВО ПОБЕДИО ЗВЕЗДУ! Црно-белима битка за Јадран, други тријумф у четири дана над вечитим ривалом

30.10.2023. 19:00
KK Partizan, KK Crvena zvezda
KK Партизан, KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Поново узбудљива завршница.

Кошаркаши Партизана савладали су Црвену звезду са 98:87 на домаћем паркету у мечу 5. кола регионалне Јадранске лиге. Био је ово други тријумф црно-белих у последња четири дана над вечитим ривалом, јер су их у четвртак на истом месту победили у оквиру Евролиге.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 98:87 (17:25; 30:11; 25:27; 24:24)

Београдска арена

Судије: Матеј Болтаузер, Томислав Хордов, Урош Николић.

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 13, Аврамовић 15, Копривица, Смаилагић 8, Јарамаз 6, Нанели 5, Трифуновић 6, Анђушић 11, Доужер 12, Камински 22.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 10, Давидовац 7, Митровић 12, Симоновић, Нејпир 23, Тоби 5, Боломбој 10, Илић, Кузмић, Дос Сантос 7

Партизан није најбоље отворио овај сусрет, без идеја су били у нападу, док је Звезда лако стизала до поена, у раној фази напада. Успео је тим Жељка Обрадовића да одоли том првом налету и консолидује се, али је уследила серија црвено-белих од 10:0, те су повели са 21:11.

Плус осам (25:17) имала је Звезда након прве четвртине, међутим Паритзан ношен експлозивним Алексом Аврамовићем не само да је кренуо да хвата прикључак, већ успео и да преокрене. Свој удео имао је и сјајни Френк Камински, те је Партизан серијом поена стигао до двоцифрене предности на полувремену (47:36).

Партизан је блистао на старту другог полувремена, сјајно их је ишао шут са дистанце, стигли су и до 18 у једном моменту, али је домаћин ушао у празан ход и допустио Звезди да се спусти на -7 пред последњу деоницу, у коју су ипак црвено-бели ушли са -9 (72:63).

Тројком Теодосића Звезда отвара задњу деоницу, прилазе гости, али Партизан успева да се консолидује и да преузме контролу, тачније да задржи предност. И поново је од велике важности био Алекса Аврамовић, који је дефанзивно био перфектан, уз веома добро расположење у нападу. На другој страни све је преузимао Нејпир, али није био толико успешан.

Доста пенала виђено је у самом финишу, у ком је ипак Партизан задржао предност и славио на крају. ж

Најефикаснији у победничком тиму био је Френк Камински са 22 поена, јунак Аврамовић је додао 15, а двоцифрен је био Пи Џеј Доужер са 12, колико је имао и Зек Ледеј. Данило Анђушић бројао је до 11.

На другој страни блистао је Шабаз Нејпир са 23 поена и посебно се истакао у другом полувремену.

Меч уживо могли сте пратити на нашем сајту:

Крај меча. Партизан - Црвена звезда 98:87
40. минут
Поново Нејпир на пеналу. Сада сигуран - 94:87. Смаилагић има бацања. Половичан 95:87.
39. минут
Поново Алекса све сам. Продор, кош под фаулом 91:81. Нејпир користи 2 1 - 91:84. Ледеј из корнера тројка у завршници напада и то после сјајног паса Алексе - 94:84.  Тајм-аут Сферопулос. Нејпир поново има бацања 1/2. 94:85. Партизану истиче напад без шута.
38. минут
Нејпир не погађа тројку, Аврамовић фаулира Гидраитиса. Потом Алекса краде лопту, маестралан је у дефанзиви и све сам на полагање. Сада тројка Нејпира 89:81.
37. минут
Анђушић не погађа за три, али Алекса краде лопту Нејпиру. Камински сналажљиво под коше, 87:78.
36. минут
Нејпир све сам, не погађа, овамо Трифуновић промашује отворену тројку. Фаул у нападу Звезде, преиначен у дефанзивни црвено-белих, те ће бити бацања за Доужера. Погађа оба 85:76. Теодосић промашује тројку, Камински не користи напад, Доужер фаулира Нејпира, који је на линији пенала - сигуран 85:78.
35. минут
Јаго тројка 82:76. Камински поново на пеналу, али је Сферопулос добио техничку, те је Партизан са пенала сад имао 2/3 - 83:76.
34. минут
Аврамовић промашује тројку, Тоби погађа двојку 80:73. Камински са пенала 82:73
33. минут
Тројка Давидовца 76:69. Трифуновић лаки поени 78:69. Давидовац нови поени 78:71. Трифуновић за Каминског 80:71. Гидраитис не погађа тројку.
32. минут
Дуга двојка Јарамаза 74:66. Давидовац промашује тројку. Камински на пеналу сигуран 76:66.
31. минут
Теодосић је шутнуо две тројке, једну погодио 72:66.
Крај треће деонице - 72:63.
30. минут
Добар напад Партизана, Камински куца, Тоби на линији пенала 2/2, али му један није признат - 70:62. Нанелију испада лопта, Теодосић има бацања и користи их 70:63. Јарамаз из ролинга сјајно 72:63. Нејпир промашује тежак шут.
29. минут
Ледеј промашује флоутер и прави фаул. Звезда са пенала преко Митровића на -10 (68:58). Камински прави кораке. Празан ход Партизана, Нејпир све сам, али из друге 68:60.
28. минут
Анђушић промашује тројку, а Нејпир о таблу за два поена погађа 68:53. Ледеј изблокиран, Нејпир погађа тројку, Звезда сада се враћа 68:56. Тајм-аут Обраовић.
27. минут
Куцање Боломбоја, Ледеј из претешке позиције 68:49. Нејпир опет на линији пенала, сада погађа оба 68:51.
25. минут
Митровић 2 1. Анђушић за три 61:44. Нејпир не погађа, Теодосић поправља 61:46.  Нанели тројка 64:46. Нејпир фаулиран, са пенала 1/2. 64:47. Јарамаз на други обруч 66:47.
24. минут
Нанели погађа 58:41. Нејпир промашује тројку па прави фаул. Аврамовић у трку не погађа тројку 58:41.
23. минут
Тројка Аврамовића 56:39. Тајм-аут Звезда. Два фаула над Нејпиром у кратком интервалу, али му већ у идућем нападу испада лопта. И Смаилагићу исто. Гидраитис промашује тројку, али одбојашка асистенција Митровића за Давидовца.
22. минут
Сада тројка и Гидраитиса 50:39. Онда и Смаилагић истом мером 53:39.
21. минут
Партизан губи лопту у првом нападу у наставку, истом мером узвраћа Звезда. Тројка Анђушића 50: 36.
Крај друге четвртине. 47:36
20. минут
Партизан краде лопти, али Јарамаз промашује тројку. Јаго на пеналима сигуран, а онад Аврамовић блиста у нападу 44:36. Фаул Гидраитиса у нападу, Доужер тројка 47:36. Ледеј не погађа тројку са пола уз звук сирене.
19. минут
Гидраитис промашује тројку па краде лопту. Звезда губи наопад, а Ледеј из ели-јупа погађа 40:34. Давидовац прави грешку у корацима. Аврамовић бацања 2/2 - 42:34.
18. минут
Нејпир не погађа тројку преко Алексе. Гидраитис са пенала погађа оба, Алекса иде на улаз, изблокиран, а онда Доужер има 2 1 - 38:34.
17. минут
Митровић погађа, а онда Аврамовић пролази кроз аутопут 35:32.
16. минут
Боломбој куца 29:30. Камински са пенала 2/2. 31:30. Нејпир из далека промашује, куцање Каминског 33:30.
15. минут
Митровић врађа вођство Звезди 27:28. Ледеј не погађа тројку, малопре је и Аврамовић. Јаго из далека промашује тројку, стигли су до офанзивног скок, међутим лопта је враћена на половину Звезде. Свирано је "преко пола", иако то правило не важи од скока, али је Боломбојев додир са лоптом тумачен као избијање. Поново води Партизан 29:28.
14. минут
Митровић са пенала 1/2. Камински тројка, води Партизан 27:26. Фаул Лазаревића у нападу.
13. минут
Јаго промашује тројку. Трифуновић полаже за минус један 24:25.
13. минут
Ледеј из ћошка 22:25. Тајм- аут Сферопулос.
12. минут
Смаилагић краде лопту Теодосићу, Смаилагић не погађа тројку, ни до обруча није добацио у истеку напада 19:25.
11. минут
Доужер двојка, Симоновић промашује тројку 19:25.
Крај прве четвртине - 17:25.
10. минут
Јаго са пенала 2/2. 17:25. Аврамовић промашује и Тоби исто.
9. минут
Фаул Јага у нападу. Партизан губи лопту, Тоби погађа, на другој страни Трифуновић 17:23.
8. минут
Смаилагић тројка 14:11. Јаго промашује ван 6,75. Нанели солира и промашује, Смаилагић офанзивни скок, фаулиран и на пеналима је. 1/2 - 15:21.
7. минут
Јарамаз са бацања 0/2. Тројка Теодосића 11:18. Ледеј је не погађа, али Гидраитис да... 11:21.
6. минут
Нејпир пролази Јарамаза и полаже 11:13. Сада Анђушић промашује тројку, а Боломбој закуцава на другој страни 11:15.
5. минут
Гидраитис промашује тројку, Нанели исто, али сада тројка Анђушића 11:11.
4. минут
Фаул Смаилагића у нападу, Давидовац губи лопту, а онда фаул Звезде у контри Анђушића. Он је потом ушао у продор и погодио 6:11. Боломбој снажан, али остаје без поена, Камински закуцава 8:11.
3. минут
Ледеј са једне ноге не погађа, затим прави фаул у дефанзиви. Нејприм промашује, поново имају екстра напад, Гидраитис тројка 4:9. Јарамаз промашује, а онда Давидовац за Митровића за 4:11.
2. минут
Камински има два бацања, сигуран 4:4. Гидраитис промашује тројку, офанзивни скок, а онда Боломбој добар за 4:6.
1. минут
Гедраитис полаже за почетно вођство 0:2, Камински фаулиран, Ледеј погађа нестварним флоутером 2:2. Боломбој полаже 2:4.
1. минут
Почео је сусрет, петорке су: ПАРТИЗАН: Јарамаз, Нанели, Анђушић, Ледеј, Камински. ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нејпир, Гиедраитис, Давидовац, Митровић, Боломбој.

Уочи меча:

Партизан је кикснуо у регионалном такмичењу, пошто је поражен од Меге, док је Звезда за сада максимална.

Црно-бели ће бити без капитена Кевина Пантера и Матеуша Понитке, док ће црвено-бели играти без свог капитена Бранка Лазића, Немање Недовића, а упитан је и наступ Адама Ханге.

Шта о сусрету вечитих каже Аца Трица?

ПАРТИЗАН ЈЕ ДАЛЕКО ОПТЕРЕЋЕНИЈИ У ОВОМ МЕЧУ: Ево на чијој би клупи радије био Ацо ПетровићAleksandar Petrović