Пењароја открио шта треба Партизану
Кошаркаши Партизана имаће у недељу од 17 часова прилику да изборе пласман у полуфинале плеј-офа АБА лиге.
Они су на старту четвртфиналне серије плеј-офа у београдском ''Пиониру'' савладали Босну са 81:73, друга утакмица игра се сутра у Сарајеву, па у случају новог тријумфа црно-бели би од понедељка могли да почну са припремама за полуфинале, у супротном би се играла мајсторица у Београду.
Пред полазак у Сарајево, тренер Партизана Ђоан Пењароја је нагласио да очекује бољу игру свог тима у односу на први меч у Београду.
-Ова утакмица нам је веома важна. Морамо да одиграмо много боље него у претходном мечу, јер смо тада имали доста проблема. Очекује нас захтевна утакмица против екипе која игра агресивно и са много самопоуздања, због чега морамо да будемо максимално спремни. Важно је да будемо повезани као тим, да добро делимо лопту и да будемо чвршћи у скоку, како у одбрани, тако и у нападу - изјавио је Пењароја.
Снажни центар Бруно Фернандо очекује велику борбу, али и нову победу свог тима.
-Верујем да нас очекује захтевна утакмица. Идемо код њих, играмо на њиховом терену. Они су веома дисциплинована екипа и добро спроводе план игре на обе стране терена, што се посебно видело у овој последњој утакмици коју смо одиграли код куће. Наравно, бићемо много свеснији и опрезнији у многим ситуацијама током меча. Прва утакмица у серији је увек тешка. Мислим да ћемо успети да се саберемо, изађемо на другу утакмицу са много више самопоуздања и покушамо да дођемо до победе на доста сигурнији начин него раније. Наравно, неће бити лако, јер ће они да дају све од себе да победе, али мислим да нас чека баш добра утакмица' - поручио је Фернандо.