ПОЧЕЛА ИСТОРИЈСКА НБА СЕЗОНА: Краљ ИЗГУБИО територију, Клиперси ГАЗДУЈУ Лос Анђелесом! Тандем СРУШИО Шампиона (ВИДЕО)

23.12.2020. 07:41
Lebron Džejms
Леброн Џејмс / Извор: Реутерс

Одиграна два меча.

Само нешто више од два месеца пошто је завршена претходна НБА сезона, стартовало је ново такмичење у најјачој кошаркашкој лиги на свету.

И већ на старту велико изненађење. Бранилац титуле Лејкерси доживели су изненадан ударац у борбиза Лос Анђелес, пошто су у свом "Стејплс центру" поражени од градског ривала Клиперса 109:116. У другом мечу премијерног издања НБА сезоне, Бруклин је савладао бившег шампиона Голден Стејт резултатом 125:99.

НЕДОВИЋ УРНИСАО ПОНОС ИЗРАЕЛА: Србин дао ВИШЕ кошева него цела екипа Зелених! Меч КАРИЈЕРЕ (ВИДЕО)

И ПОРЕД СВИХ ПРОБЛЕМА: Виртус НЕМИЛОСРДНО гази у Еврокупу! Пала нова ЖРТВА, пресудио им са 33 поена!

ПАЛО РИБАЊЕ: Челници Партизана очитали лекцију фудбалерима

Ни 22 поена најбољег играча Леброна Џејмса, најефикаснијег поједница у пораженом тиму, нису била довољна домаћину да избегне пораз. Предвођени расположеним тандемом Џорџ-Ленард, Клипови су дошли до тријумфа, који је после прве четвртине слутио на дебакл Језерџија.

Наиме, Клиперси су већ након првог периода имали убедљиву, уједно и максималну, предност од 22 поена (17:39), али су Лејкерси до полувремена успели да истопе предност на само поен разлике (54:56).

Домаћин је током целог меча морао да јури вођство ривала, али је средином треће деонице успео да приђе на пола коша минуса (70:71). Ипак, гости су додали гас и преко Џорџа и Ленарда "решетали" обруч Леброна и другова, па су пред старт последње деонице поново "побегли" на 11 поена вишка.

Био је то последњи налет Лејкерса да стигну до преокрета, у завршној четвртини Клипови нису дозволили изненађење и уписали су први тријумф на старту сезоне.

У победничком тиму најефикаснији је био Пол Џорџ са 33 поена, седам мање убацио је Ленард, Ибака је додао 15, по 11 су дали Вилијамс и Зубац, двоцифрен је био и Беверли са 10 кошева.

Бруклин је рутински одрадио посао против Голден Стејта, будући да је од почетка до краја сигурно држао предност. Ниједног тренутка њихова победа није долазила у питање, а средином треће четвртине, Нетси су имали 35 (95:60), а у последњем кварталу и максималних 38 поена вишка (116:78).

Кајри Ирвинг је са 26 поена био најефикаснији у победничком саставу, Дурант је дао 22, а Леверт 20 кошева. Што се тиче Ратника, Кари је доминирао са 20 поена, Вајсмен је убацио 19, Вигинс 13 кошева, остали далеко испод.

Погледајте како изгледа Ванда Икарди, супруга Маура Икардија.