Почео АБА лига плеј-оф: Будућност разбила Задар, Лука Божић подбацио

13.04.2024. 21:05
Luka Božić
Лука Божић / Извор: МН Press

Као што се и очекивало кошаркаши Будућности из Подгорице оправдали су улогу фаворита и победили Задар 100:69 у првом мечу четврфиналне серије плеј-офа АБА лиге. Црногорски шампион питање победника решио је у трећој четвртини.

Будућност је добро отворила меч, имала већ у првој деоници плус осам (13:5), али је уследила добра игра Задрана који су краја првог периода успели да преокрену и поведу 24:18. Прва четвртина завршена је поеном разлике за екипу из Хрватске 24:23.

У другом периоду Будућност је вратила одмах предност и практично током целих десет минута водила. У једном тренутку било је 38:31, нису се предавали гости и до краја полувремена успели да смање на 38:36, ипак до краја нова серија Будућности за 42:36 након двадесет минута.

Меч је решен крајем трећег периода, заиграли су много боље изабраници Андреја Жакеља, погађали из свих позиција, па је Будућност у овој четвртини имала и максималну предност 25 (75:61) - што је био резултат након 30 минута.

До краја сусрета Будућност је успела и да увећа залиху било је 35(100:65) рутински чувала резултат и дошла до победе.

Најефикаснији код Будућности Ферел са 17 поена, Танасковић је убацио 15, а Меги је додао 12 поена. На другој страни Дрежњак је постигао 13, а потпуно је подбацио МВП Лука Божић, који је једине поене забележио у 35. минуту игре.

Други меч је у Задру у петак, 19. априла.