МАКАБИ ПАО У ГРОТЛУ "АРЕНЕ": Партизан ЗГРОМИО "понос Израела"

в
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Осмо коло Евролиге.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Макабија из Тел Авива у београдској "Арени", резултатом 96:88 у оквиру осмог кола Евролиге.

Буди у тиму који не губи - сваког дана Мундијала Mozzart дели 11 пута по 50.000 динара

НОВИ ПОРАЗ У НИЗУ: Радоњићев ПАО није дорастао Фенербахчеу!

ЖОЦ ОШТРО ДЕМАНТОВАО: Нисам ЗАБРАНИО Папапетруу да игра за Грчку

Евролига, 8. коло:
Партизан – Макаби 96:88
(22:26, 27:26, 20:18, 27:20)
Хала: Штарк Арена
Судије: Данијел Јересуело, Емил Могулкоч, Џозеф Бисанг

Партизан Mozzart Бет: Вукчевић, Ледеј 21, Пантер 13 (1/5 за три), Смаилагић 9 (2ск), Папапетру, Егзум 21 (6/7 за два, 1/1 за три), Нанели 6, Глас, Лесор 16, Трифуновић, Анђушић 2. Мадар 8.

Макаби Тел Авив: Адамс, Браун 8, Болдвин 23, Мартин, Соркин 10, Дибартоломео, Хилард 14, Кохен, Холинс, Појтерус 16, Небо, Колсон 17.

У првој четвртини доста поена и "шутерска клиника" Макабија. Сви су погађали, а Партизан је држао Зек Ледеј, уз добре минијатуре Мадара и Егзума.

Гости отворили меч са 0:6 и били константно у предности, да би Партизан тројком Нанелија успео да изједначи на 13:13, на 4,31 до краја. Међутим, након тога нова серија Макабија од 6:0, Болдвин и Појтерс су били иницијатори,  па је тим из Тел Авива вратио предност и након десет минута игре је било 22:26.

Другу четвртину поенима је отворио Лесор, који овај меч игра са мотивом више, јер је пре годину дана отпуштен из Макабија. Пантер је потом изједначио, а Макаби после техничке Анђушића поново отишао на пет поена предности.

Након тога ерупција у дворани и улазак Алена Смаилагића у игру, након дуге паузе због повреде. Он је везао пет поена и помогао Партизану да се одржи на -3.

Међутим, уследила је тројка Хилијарда за 35:41. Данте Егзум је након тајм-аута измислио кош, али је распуцани Хилијард погодио своју нову тројку (4/4). Смаилагић је био изузетно инспирисан и са нова четири поена је још једном спречио Макаби да побегне на двоцифрену разлику.

Почетак треће четвртине је био у знаку Романа Соркина, који је погодио не баш два лака шута. Надовезао се Појтерс и Макаби је отишао на 55:60.

Кевин Пантер је наместио руку и Партизан је пришао на 59:60. У следећем нападу дискутабилна одлука судија. Мадар је, чинило се на земљи, фаулирао Болдвина, овај је наставио и положио лопту у кош, а поени су му признати, уз додатно слободно бацање, које је он погодио, за 59:63. Партизан је тада ушао у "празан ход", прокоцкао је неколико напада, Пантер узимао тешке шутеве, а казнио га је тројком Лоренцо Браун, за 59:66. Обрадовић је звао тајм-аут, а из њега су се изродили поени Лесора и Егзума, па је српски тим поово дошао на један посед заостатка (63:66).

Џејмс Нанели тројком доноси 66:66, доводи трибине до усијања, а тренера свог бившег клуба Одеда Каташа тера да зове минут одмора. Овај квартал је слободним бацањима затворио Матијас Лесор, погодио је оба и Партизан је први пут повео на мечу (69:68).

Затим је уследио сјајан улазак Партизана у последњу деоницу. Мадар и Пантер погађају тројке и домаћин иде на 75:68.

Макаби се враћа брзом серијом 4:0, а Обрадовић зове тајм-аут. Егзум је из продора вратио 5, а онда је одиграо сјајану одбрану, украо лопту, уручио асистенцију за Ледеја, који је закуцавањем "запалио" публику (79:72).

Партизан је коначно затегао одбрану, заиграо као у трансу, па је закуцавањем Лесора и тројком сјајног Егзума "сломио" великог ривала. У финишу је домаћин значалки сачувао тешком муком стечену предност и уписао веома битну победу.

Оба тима сада имају скор 4-4, а црно-бели у међусобним дуелима са "поносом Израела" сада воде са 7:6.

Најбољи у тиму Партизана био је Данте Егзум са постигнутих 21 поеном, пратио га је Егзум са исто толико, а допринео је и Матијас Лесор са 16.

У тиму Макабија највише су се истакли Болдвин са 23, Колсон са 17, и Поитрес са 16 постигнутих поена.