ПАРТИЗАН ПРЕГАЗИО ВИРТУС: Прва победа црно-белих у Евролиги после ОСАМ И ПО ГОДИНА!

20.10.2022. 21:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Четврто коло Евролиге.

Кошаркаши Партизан остварили су прву победу у Евролиги. У београдској ”Арени” црно-бели су савладали екипу Виртуса из Болоње резултатом 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15).

ВЕЧИТИ СУ БЕЗ ПОБЕДЕ: Лош почетак српских тимова, али ево у чему је Звезда БОЉА од Партизана

РАДОЊИЋ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ДЕБАКЛА: Имамо само 48 сати!

ОНИ СУ ПОПРАВИЛИ УТИСАК: Папапетру и Лесор у ТОП 10 Евролиге (ВИДЕО)

Црно-бели су савршено започели ву утакмицу, силно мотивисан да се искупи за пропусте и пораз из меча са Арманијем.

Нанели и Мадар су били најзаслужнији за вођство Партизана од 17:6 средином прве деонице. Њих двојица су постигли укупно 15 од тих 17 поена, Нанели 7 и Мадар осам поена, а уз њих је још два поена у том периоду додао и Лесор.

Нису се црно-бели ни ту зауставили, нешто касније су стигли и до 16 поена предности, па су прву четвртину завршили са убдљивих 27:11.

Виртус је тада био у нокдауну, а тренер Скариоло је покушао увођењем Милоша Теодосића да нешто промени, при чему је српски плеј дочекан звиждуцима и увредама са трибина.

Виртус је успео да преполови предност црно-белих, али за разлику од меча са Арманијем тренер Партизана Жељко Обрадовић је одлучио да укаже поверење и младом Тристану Вукчевићу, који се одлично снашао на терену и допринео да црно-бели одбију тај налет ривала.

Нанели је, ипак, најрасположенији вечерас, на минут и по је погодио тројку за вођство од 44:30 и нову ерупцију одушевљења у дворани.

После тајм-аута гостију, тројку погађа и Мадар за најубедљивију предност Партизана од почетка меча - 47:30.

Почетак другог полувремена обележио је Матијас Лесор, чијим поенима Партизан стиже до 55:34 после три минута игре у трећој деоници.

Што је најважније, црно-бели нису дозволили нови пад у игри као против Арманија прексиноћ, задржали су убедљиву предност, а посао им је олакшало и то што гости вечерас нису имали буквално ниједног шутерски расположеног играча.

Тако се мимо очекивања ова утакмица у наставку претворила у Партизаново рутинско одрађивање посла, а почетком последње деонице разлика у корист Партизана износила је и максималних ''плус 31'' - 78:47.

На крају, Џејмс Нанели најефикаснији у Партизану са 20 поена, по 14 су уписали Лесор и Анђушић, 11 Мадар и 10 Пантер. Код гостију једини двоцифрени Бако са 11 и Вимс са 10 поена. Милош Теодосић без поена, четири асистенције.

Претходну победу у Евролиги Партизан је остварио још пре осам и по година, 4. априла 2014, када је у Београду савладао Жалгирис са 78:67.