ЕПИЛОГ ДРАМЕ У МОРАЧИ: Нанели поново У ПОСЛЕДЊИМ СЕКУНДАМА СПАСИО Партизан! Играће се "МАЈСТОРИЦА"

18.05.2023. 19:54
Džejms Naneli
Џејмс Нанели / Извор: Фото: АБА лига

Серија се сели у Београд.

Кошаркаши Партизана успели су да на веома тешком гостовању у Подгорици, савладају екипу Студентског центра, резултатом 81:79 (21:19, 19:21, 23:20, 16:21) у другом мечу плеј-оф серије АБА лиге. Јунак меча је по ко зна који пут био Џејмс Нанели који је у последњим секундама меча, када се резултат највише "ломио" погодио веома битну тројку. Овом победом, Партизан је поравнао на 1:1 у серији и тако заказао "мајсторицу" која ће се одиграти у Београду.

Вујошевић и Богдановић очи у очи, девет година од "дављења" (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Мушицки тројком донео победу Меги

МИЈАИЛОВИЋ СВЕ ОБЕЛОДАНИО: Партизан био и остаје у Арени!

Након шокантног пораза у Београду, Партизан ни у Подгорици није почео на задовољавајућем нивоу што је СЦ Дерби искористио да стекне вођство које је одржава током највећег дела меча.

Изабраници Андреја Жакеља поново праве велике проблеме "црно-белима", нарочито у рекету где гости често нису успевали да парирају ривалу. Понајвише захваљујући расположеном Флечеру Мегију са 10 постигнутих поена.

Оно што може да радује навијаче београдске екипе пред наставак сусрета јесте веома добра партија Дантеа Егзума који је постигао 13 поена, али поједини сегменти игре не обећавају.

Шут за три поена је испод 20 посто (2 од 11), видећемо како ће се одвијати наставак сусрета у Морачи.

На полувреме се отишло нерешеним резултатом, али су "Студенти" на сјајан начин отворили трећу четвртину и направили серију 7:0, након чега су Београђани почели да топе предност домаћина.

Насатавио је Егзум са веома добром партијом, у једном тренутку пробудио се и Лесор, потом и Нанели, па је Партизан управо захваљујући поенима горепоменутих кошаркаша и стигао до првог вођства у другом полувремену.

Тек на почетку последње деонице, која нам је донела праву драму.

Била је то рововска битка испод два обруча, екипе су се смењивале у вођству, мада је СЦ Дерби имао примат, да би поенима Џејмса Нанелија Партизан коначно стигао на "плус пет".

Пресудила је још једна тројка Нанелија у последњем нападу Партизана, док СЦ Дерби није могао да изненади у последњим тренуцима меча.

Очајан шут за три поена (7 од 28) пратио је Партизан током читавог сусрета, међутим "црно-бели" су после велике драме успели да изједначе у серији и меч одлуке преселе у Београд.

Најзаслужнији за победу Партизана били су Данте Егзум са 24 поена, док је Џејмс Нанели постигао поене када је било најбитније, скупио их је 23.

У редовима СЦ Дербија, Маги је постигао 15 поена, док су Ивишић и Павличевић постигли по 12, односно 11.