ЦРВЕНО-БЕЛИ СУ ШАМПИОНИ СРБИЈЕ! Звезда сломила жилави ФМП и освојила осму титулу заредом

11.06.2023. 12:47
Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: МН Press

Нестваран низ.

Кошаркаши Црвене звезде су савладали екипу ФМП-а (82:72) у другом мечу финала Суперлиге, те тако по осми пут заредом освојили титулу првака Србије.

ОГЛАСИЛА СЕ АЦБ ЛИГА: Саопштење због увреда на рачуна Јабуселеа

ВЕЛИКИ СИ НИКОЛА! Јокић открио зашто носи бурму на патици и показао колико му породица значи (ВИДЕО)

МЕЂУ ПРВИМА: Скариоло честитао Рајаковићу на новом послу

ФМП – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 72:82 (27:23, 9:20, 19:18, 17:21)

ФМП: Мур, Степановић, Шарановић, Матовић, Изунду, Бич, Павићевић, Тодорић, Симовић, Вуковић, Џенкинс.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кампацо, Лазић, Мартин, Недовић, Петрушев, Кузмић, Лазаревић, Митровић, Добрић, Илић, Марковић, Бентил.

ФМП је бојле отворио меч и имао предност у првих пар минута, да би затим Звезда преузела иницијативу и преко расположеног Митровића стигла до вођства 10:7 у 4. минуту. Успео је ФМП да се врати у егал који је трајао, а затим су ПАнтери серијом 7-0 стигли до предности 21:14 у 6. минуту. Бентил је поенима прекинуо ту серију домаћина, али је ФМП два мниута касније имао нову максималну предност 26:18. Црвено-бели су успели до краја прве четвртине да смање заостатак, а ФМП је водио 27:23.

Иако је ФМП поенима Симовића отворио другуг деоницу, Звезда је боље стартовала у тој деоници. После намерног фаула на Кмапацу Звезда је успела да приђе на 29:27 у 12. минуту и потпуно се врати у меч. Тешко је домаћни долазио до поена у другој четвртини, а Звезда је на другој страни углавном лакше решавала ситуације у нападу у успела да стигне до преокрета и вођства 38:31 у 17. минуту. Ту поредност су црвено-бели успели да сачувају и на велики одмор оду са вођством 43:36.

Добром серијом ФМП-а на старту другог полувремена тим из Железника се вратио резултатски у игру и показао да се не предаје тако-лако. Стигли су до поравнања 43:43, што је био сигнал за Душка Ивановића да затражи тајм-аут.

Наставио је ФМП да игра добро и преокренуо, а тек после четири минута игре у другом полувремену стиже до поена. Од тог момента су поново црвено-бели заиграли у свом стилу, и успели да врате предност на своју страну.

Било је то очигледно све од Пантера у овом сусрету, последња деоница потпуно је припала Звезди, доминирали су црвено-бели и брзо стекли двоцифрену предност, коју су до самог краја одржавали.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лука Митровић са 16 поена, пратио га је Бен Бентил са 14, а по 11 имали су Факундо Кампацо и Немања Недовић.

Овим тријумфом Звезда је стигла до осме узастопне титуле првака државе, а пред њима је тежак задатак, одбрана титуле у АБА лиги, где у финалу играју са Партизаном.