ЗВЕЗДА ДОЖИВЕЛА НОВИ ПОРАЗ: Армани славио у Милану

02.02.2023. 21:24
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Четврти узастопни неуспех црвено-белих у Евролиги.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у мечу 23. кола Евролиге пошто је у Милану Армани славио са 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19) и тако нанео црвено-белима четврти узастопни пораз у елитном такмичењу. Звезда је током читавог меча јурила резултатски заостатак који је био и двоцифен и у заврпници успела да унесе мало неизвесноти, али је Армани ипка стигао до тријумфа.

БРЗО СТИГЛА ФРЕЈЗЕРОВА ЗАМЕНА: Тилман нови члан ФМП-а

ЧЕТВРТИ ПУТ У КАРИЈЕРИ: Клајбурн МВП 22.кола

БИЋЕ ГЛАВНИ НА ОЛ СТАРУ: Мајк Мелоун води екипу Запада

За разлику од пре две вечери у Болоњи, Црвена звезда је много боље ушла у меч против Арманија. Иако је домаћин од старта имао предност између два и четири поена, црвено-бели су успевали да држе корак. Луваву Кабаро је са шест поена предводио Армани, а гото у стопу га је пратио Берон са пет. На другој страни је Бен Бентил одиграо значајно боље него у неким претходним мечевима и уз Кузмића и Добрића са расположеним Марковићем који је поделио четири асистенције успевала да прати Армани. Ипак, домаћин је захваљујући одличном шуту за два (6/6) имао предност на крају прве четвртине 22:18. Међутим, Звезда је лошије ушла у другу деоницу са неколико пропуштених напада док је на другој страни Армани преко Војтмана и Лувавуа успели први пут да дођу до двоцифрене предности 31:20 у 13. минуту. Звезда је успела да се врати на једноцифрени заостатак поенима Бентила са слободних бацања у 16. минуту (34:28), али су Дејвис и Тонут вратили двоцифрено вођство домаћину (38:26) у 17. минуту. Потпуно је Звезда стала у завршници полувремена, а Берон је тројком донео нову максималну предност домаћину 43:27 минут и по пре краја друге четвртине. Успели су црвено-бели да вежу пет поена, да би практично у последњим секундама заборавили на усамљеног Хајнса у рекету који је поставио резултат првог полувремена 45:32.

Хол је отворио друго полувреме поенима за Армани, али су Вилдоза и Недовић узвратили. Берон је погодио тројку у свом стилу, али је то неутралисао Бентила погодивши за 2 1 и Звезда је имала заостатак 50:39 у 24. минуту. Армани је и даље одлично шутирао за два пошто је погдио 14 шутева из 17 покушаја и то је у највећој мери и било заслужно за предност коју је домаћи тим имао. Ипак, Митровић је везао пет поена, од чега у једном нападу 2 1 и црвено-бели су пришли на 52:44 у 16. минуту. Међутим, поново је Звезда прокоцкала неколико напада што је Армани искористио и поново вратио двоцифрену предност 56:44 у 28. минуту, а двоцифрено вођство је било и на уласку у последњу деоницу (59:49).

Боље је Звезда отворила последњих 10 минута меча. Уз добру одбрану су црвено-бели везали четири поена и после дужег времена усели да се приближе на 59:53 у 32. минуту. Имала је Звезда много проблема у шуту за три поена пошто је погодила само једну тројку из 17 покушаја и то је био један од разлога зашто није никако успевала да се потпуно врати у меч и поред добре одбране. Добрић је коначно погодио за три, Звезда је поново пришла на шест поена заостатка, али је Берон погодио двојку за 65:57 у 34. минуту. Ипак, за три погађа и Бентил и Звезда прилази на 65:60, али је одмах узвратио тројком Хол, да би и Вилдоза постигао тројку, а Звезда на четири минута пре краја пришла на 68:63. Могли су цревено-белида додатно смање разлику, али је Петрушев погодио само једно бацање и два и по минута пре краја је било 68:64. Одбранила је Звезда неколико напада, али је Добрић промашио потом тројку, а Војтман 72 секунде пре краја погодио за 70:64. После веома сумњивог фаула Бентила, Хол је погодио оба бацања и Армани је водио 72:66 44 секунде пре краја. Петрушев је погодио два бацања, али је Хајнс поенима девет секунди пре краја оверио тријумф Арманија.

АРМАНИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19)

ДВОРАНА: Медиоланум Форум

СУДИЈЕ: Гарсија, Дифалах, Балак

АРМАНИ: Дејвис 10, Луваву Кабаро 8, Митро-Лонг, Тонут 3, Мели 4, Берон 15, Нејпир 5, Ричи, Хол 14, Хајнс 8, Датома, Војтман 7

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 11, Лазаревић 1, Митровић 7, Лазић, Добрић 7, Ивановић, Илић 5, Недовић 4, Марковић 3, Кузмић 4, Петрушев 9, Бентил 17