ПАЛА И ИГОКЕА: Партизан се враћа на победнички колосек!

25.12.2022. 19:19
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Настављено регионално такмичење...

Кошаркаши Партизана савладали су у Лакташима екипу Игокее резултатом 86:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20) у мечу 12. кола АБА лиге.

”ДЕСИЛО СЕ ОЧЕКИВАНО”: Мијатовић честитао Звезди на победи!

ВЕЋ УПИСАО АСИСТЕНЦИЈУ СЕЗОНЕ: Шта је то урадио Кампацо на дебију? Један ДОКТОРАТ (ВИДЕО)

ЈОШ УВЕК ВЛАДА НЕДОУМИЦА: Кампацо не зна да ли ће играти против Барселоне

ИГОКЕА - ПАРТИЗАН  85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20)

Хала: Спортска дворана Лакташи

Судије: Јосип Радојковић, Радош Савовић, Бојан Круљац

ИГОКЕА: Кравфорд 26, Ђорђевић, Јосило 4, Реј 8,  Танасковић 9, Бошковић, Делалић 4, Кондић, Марић 9, Валер 3

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 10, Аврамовић, Пантер 18, Смаилагић 7, Папапетру, Егзум 9, Нанели 18, Лесор 14, Трифуновић 12, Анђушић 3, Мадар 5

Тројкама Трифуновића и Смаилагића Партизан је започет меч у Лакташима. Остављали су домаћи доста простора на спољној линији, што су црно-бели користили. Игокеа у првим минутима није налазила решење за агресивну одбрану гостију, међутим после неколико добрих продора ,,вратила се у живот“ и половином првог квартала заостајала три разлике при резултату 18:15.

У наставку Партизан је искористио изгубљене лопте домаћих и лошу реализацију у нападу и одлепио се на 10 разлике на крају прве четвртине (32:22).

У сличном маниру настављена је утакмица. Анђушић је ушао први пут на терен и одмах уписао тројку, а потом је Пантер после одличног паса Лесора поентирао испод коша за максималних 13.

Ђоршевић је искористио предност под кошем и смањио на једноцифрен заостатак Игокее четири минута пред крај првог полувременам али је Пантер постигао важну тројку за прекид мини-серије домаћина.

Ђорђевић је држао свој тим у животу, готово да је био без грешке на шуту из игре, али тешко је било играти против овако расположеног Партизана.

Игокеа је у трећем кварталу пришла са -15 на -3, пре свега захваљујући промени одбране и Крофорду и његовом проигравању саиграча. Партизан је добро стартовао поново тројкама, али су га изгубљене лопте (чак пет у трећој деоници) коштале убедљивијег водства.

Слично као у многим мечевима, Партизану је фалила је концентрација у другом полувремену, што се у многоме одразило на резултат.

Игокеа је трећу четвртину добила, али недовољно да преокрене резултат, који је пред последњих 10 минута био 76:68.

Мадар је у последњој четвртини наставио Партизанову изванредну серију тројки на овом мечу, али је Кендрик Реј оном са центра одговорио и одржао свој тим у игри.

Новом тројком Ледеја, црно-бели су поново имали двоцифрену предност 86:76, шест минута до краја меча. Међутим, наставили су да губе лопте гости, што је Игокеа користила и поново се приближила тројком Крофорда на три поена заостатка. На крају је екипа Жељка Обрадовића извукла важну победу у оквиру 12. кола АБА лиге.

Најефикаснији у Партизану били су Нанели и Пантер са по 18 поена, Лесор је стигао до 14. Алекса Аврамовић играо је и вечерас, али није стигао до поена. Игокеу је водио Крофорд са 26 поена, док је 22 постигао Ђорђевић.