ЦИБОНА ЗАПРЕТИЛА САМО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Партизан у наставку поставио ствари на своје место

15.01.2024. 18:44
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: АБА лига/Цибона/Ивана Дергез

Црно-бели остварили 14. победу у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Партизана остварили су победу у последњем мечу 16. кола АБА лиге пошто су у Загребу били бољи од Цибоне са 87:74 (20:25, 20:13, 21:13, 26:23) и тако стигли до 12. тријумфа у регионалном такмичењу.

ПРОБЛЕМИ ЗА ВИЛДОЗУ: Аргентинац мора да плати милион евраLuka Vildoza

ПРОБЛЕМИ ЗА ВИЛДОЗУ: Аргентинац мора да плати милион евра

Кошаркаши Златибора у финишу надиграли OKK Београд у 17. колу КЛСKLS

Кошаркаши Златибора у финишу надиграли OKK Београд у 17. колу КЛС

НБА: Јокић "флертовао" са трипл даблом, Јовић добија све већу минутажуNikola Jokić

НБА: Јокић "флертовао" са трипл даблом, Јовић добија све већу минутажу

Много боље је Цибона отворила меч у Загребу. Ученици Дина Репеше константно су од старта меча били у предности ношени Буљаном, Радовчићем и Аранитовићем и у 4. минуту домаћин је водио 11:4. Цибона је одлучила да максимално брзом игром одговори на Партизанов објективно већи квалитет и то јој је полазило за руком, па је Вуковић у 8. минуту донео Вуковима прву двоцифрену предност 23:13. Међутим, до одласка на први мали одмор Партизан, који је на овом мечу био без Пи Џеј Доужера и Џејмса Нанелија, успео је да преполови заостатак 25:20.

Ипка, Партизан је успео да са потпуно врати у меч током друге деонице. Предвођен Пантером и уз добре роле Јарамаз и Смита, Партизан је у 14. минуту стигао до изједначења 29:29, да би два минута касније после поена Пантера стигао и до првог вођства од поечтка меча 31:29. Од тог тренутка па до полувремена се практично играло кош за кош, а нешто је био успешнији Партизан који је на велики одмор отишао са вођством 40:38.

Кабокло и Анђушић донели су Партизану на старту треће деонице седам поена предности (45:38) после само минут игре, али је Цибона успела да два минута касније приђе на 47:45. Међутим, разиграли су се Ледеј и Анђушић и Партизан је стигао и до двоцифрене предности 55:45 у 26. минуту, а црно-бели су на тој раздаљини остали и на уласку у последњи период игре.

Са две узастопне тројке Анђушића, Партизан је ситгао до максималне предности 67:53 у 32. минутуи чинило се да ће црно-бели прлеомити меч и мирно привести утакмицу крајуу. Међутим, за свега два минута Цибона је преко Радовчића, Бошњака и Мајцунића направила серију 10-0 и смањила на 67:63 у 34. минуту. Обрадовић је реаговао тајм-аутом, али је Партизан до поена стигао тек из слободних бацања када је Јарамаз фаулиран при шуту за три у 35. минуту. Ипак, и то је било довољно да пробуди црно-беле који су четири минута пре краја поново имали осетнију предност 72:63. Испотавило се да је то било довољно за Партизан да уђе у мирну завршницу и на крају оствари рутински тријумф.

ЦИБОНА - ПАРТИЗАН 74:87 (25:20, 13:20, 13:21, 23:26)

ДВОРАНА: Дражен Петровић

ГЛЕДАЛАЦА: 4.000

СУДИЈЕ: Болтаузер, Кољеншић, Јавор

ЦИБОНА: Вуковић 2, Радовчић 16, Перасовић 6, Мустапић 13, Пролета 1, Мајцунић 3, Аранитовић 17, Фердербер, Буљан 5, Катановић, Кујунџић, Бошњак 11.

ПАРТИЗАН: Смит 7, Вукчевић, Ледеј 10, Копривица 10, Пантер 8, Смаилагић, Јарамаз 10, Трифуновић 7, Анђушић 17, Понитка, Камински, Кабокло 18.