СВЕ ЈЕ БИЛО РЕШЕНО ЗА 10 МИНУТА: Звезда поражена од Реала

21.10.2022. 21:38
Vladimir Jovanović, KK Crvena zvezda
Владимир Јовановић, KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Четврти пораз црвено-белих.

Кошаркшаи Реал Мадрида савладали су у четвртом колу Евролиге Црвену звезду са 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12) и тако стигли до друге победе, док су црвено-бели претрпели и четврти пораз. Чини се да је катастрофално одиграна прва четвртина одлучила победника јер је Звзеда после тога константно јурила Реал покушавајући да се врати у меч, што је и успела у трећој четвртини , али су лоша решења у нападу и лош шут за три поена дали прилику Реалу да поново оде на dvoxifreenu преност и дође до победе.

ОЗБИЉАН УДАРАЦ ЗА АСВЕЛ: Ловерњ доживео тешку повреду

ДА ЛИ ЈЕ БЛИЗУ КОМПРОМИС ЕВРОЛИГЕ И ФИБА? Армани и Вритус померили утакмицу због репрезентације

ПОСЛЕ ОСТАВКЕ КРСТИЋА: Огласио се КСС, познато ко ће обављати његову функцију

Звезда је само на старту прве четвртине успела да држи корак за Реалом после тројке добрића и поена Марковића када је имала минус од два поена (7:5). Међутим, Реал је брзо стигао до предности 13:5 тројком Корнела, а Звезда брзо испунила бонус и уз промашаје Петрушева и Добрића Мадриђани су кошевима Порије и Корнела стигли до 20:7 два минута пре краја четвртине. До првог малод одмора Реал је повећао предност на 25:10. Није се много тога променило ни на почетку друге четвртине. Реал је наставио са добром игром и после тројке Јабуселеа стигао и до 18 поена предности у 14. минуту (31:13). Ипак, Звезда је успела да веже пет поена и смањи на 31:18 само минут касније. Домаћин је тих 13 поена успевао да одржи у наредних пар минута да би Лука Вилдоза погодио две тројке у низу и уз поене Мартина су црвено-бели серијом 8-0 пришли на 35:28 на два и по минута пре краја првог полувремена. Много боље је Звезда изгледала и у одбрани током друге четвртине, али није успевала да искористи то у нападу и Рела је на великом одмор уводио 39:30.

Боље ушла Звезда у друго полувремеи то се видело на старту треће деонице. Иако је Абалде тројком отворио деоницу за вођство Реала 42:32, Звезда је серијом 10-2 успела да приђе на 44:42 у 25. минуту захваљујући Бентилу, Добрићу и Вилдози који је показао да ће бити добро појачање. Међутим, уследио је период од пет минута у којима Звезда није успела да постигне поене, док је Реал серијом 10-0 у тих пет минута поново стигао до двоицфрене предности 54:42, а црвено-бели су успели само да смање тај заостатак пре последњу четвртину. Звезда у последњој четвртини није постигла поене у прва два и по минута све док Хезоња није добио техничку грешку због гестикулације према Бентилу, а Добрић погодио једно бацање за 57:45 у 33. минуту. Црвено-бели су често покушавали да у нападу решења траже у шутевима за три које нису погађали, да би Бентил са пет везаних поена приближио Звезду на 57:50 у 35. минуту. Црвено-бели су наставили са добром одбраном, али је и даље било проблема у нападу. Ипак, после Бентила, четири поена је везао Мартин и приближио Звезду на 59:54 три и по минута пре краја. Стигао је договор Реала у виду Валтера Тавареса који је са пет поена у низу поново вратио Реал на двоцифрену предност коју је додатно повећао Муса на мање од два минута пре краја и тада и решио питање победника овог меча

РЕАЛ МАДРИД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12)

ДВОРАНА: Визинк центар

СУДИЈЕ: Пукл, Пантер, Виклицки

РЕАЛ МАДРИД: Козер 2, Абалде 6, Хезоња, Родригез 6, Дек 12, Порије 5, Корнел 7, Таварес 10, Љуљ, Јабуселе 11, Ндијае, Муса 13.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд 7, Вилдоза 10, Лазаревић 2, Митровић 2, Лазић, Мартин 8, Добрић 8, Радуљица, Ивановић, Марковић 2, Петрушев, Бентил 17.