10.12.2022. 18:41
Ben Bentil
Бен Бентил / Извор: МН Press

Црвено-бели стигли до осме победе у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде су убедљиво у 10. колу АБА лиге Морнар из Бара у дворани ''Александар Николић'' са 93:77 (25:22, 27:14, 19:26, 22:15) и тако остварили осму победу у сезони, док су гости доживели шести пораз.

ЕВРОЛИГА: Американци ПОДЕЛИЛИ МВП титулу!

ДРУГИ ПИШУ: Кампацо потписао за Црвену звезду

ПОСЛЕ ПОБЕДЕ У ИСТОРИЈСКОМ ДЕРБИЈУ: Небојша Човић је има шта да каже о атмосфери и суђењу

Морнар је био тај који је боље отворио меч и повео са 6:3, али је Звезда серијом 9-0 повела у 4. минуту 12:6. Тројкама је Звзеда стигла до предности 17:10, али је Морнар успео преко Ковачевића да се pribbliži на сампо поен заостатка 19:17. Иако је Звезда успела да поново повећа предност преко Илића који је погодио уз фаул, Расел је тројком смањио на 25:22 на крају прве деонице. Старт друге четвртине припао је Стефану Марковићу и Звезда је стигла до вођства 29:22 после чега је Павићевић реаговао тајм-аутом. Имала је Звезда и осам поена предности у једном тренутку, али је Морнар успео да преполови заостатак на 34:30 у 16. минуту. Међутим, није то вредело гостима пошто је Бентил играо сјајно у првом полувремену и са пет везаних поена донео Звезди прву двоцифрену предност 44:32 у 18. минуту, а црвено-бели су преко Николе Топића наполуврмену стигли до вођства 52:36.

Звезда је добро почела у другом полувремену и преко Вилдозе и Недовића чувала двоцифрено вођство. Међути, разигран је био Расел и успео је да спусти Морнар на девет поена заостатка тројком 61:52 у 25. минуту. Гости су у једном моменту пришли на 62:56 поенима Вранковића, али је Звезда успела да се врати брз она двоцифрену предност. Ипак, Пецарски и Расел успели су да пред последњу деоницу приближе Морнар на 71:62. Црвено-бели су боље ушли у одлучујућу четвртину и поенима Илића и Лазића поново вратили двоцифрену предност 75:62 у 33. минуту после чега је Павићевић тражио тајм-аут. То је уродило плодом пошто је Расел постигао пет поена у низу и смањио заостатак гостију на 76:68, да би црвено-бели још једном одговорили преко Илића, Бентила и Мартина за вођство 81:68 у 36. минуту. Трпојка Вујачића за 81:71 био је и последњи покушај Морнара да се врати у меч, али су Бентил, Недовић и Мартин брзо одговорили и осигурали тријумф црвено-белих.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОРНАР 93:77 (25:22, 27:14, 19:26, 22:15)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Драгојевић, Круљац, Пецељ

ГЛЕДАЛАЦА: 2.659

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 8, Лазаревић, Митровић 2, Лазић 7, Мартин 6, Добрић 10, Радуљица 8, Илић 11, Недовић 3, Марковић 4, Топић 8, Бентил 26.

МОРНАР: Расел 35, Живановић 7, Пирс, Вранковић 4, Ковачевић 5, Марљукић, Пецарски 8, Миковић 2, Вујачић 10, Дионг 3, Врањеш 3, Радетић.