ПОВРАТАК ИЗ МРТВИХ: Сензационални ПРЕОКРЕТ десеткованог Партизана у Суботици (ФОТО)

03.05.2017. 20:49
Stefan Birčević
Стефан Бирчевић / Извор: МН Press

Црно-бели надокнадили заостатак од 17 поена.

Кошаркаши Партизан, ослабљени неиграњем капитена Новице Величковића и Вила Хачера успели су да дођу до тријумфа против Спартака у оквиру четвртог кола Супер лиге Србије. Одиграли су црно-бели буквално од очаја до сјаја у дворани „Дудова шума“, али су успели да надокнаде заостатак од 17 поена и дођу до нове победе у националном шампионату. Спартак - Партизан 75:82  (23:17, 24:19, 14:32 14.14).

Повели су изабраници тренера Александра Џикића са 8:2 на старту меча, али су после тога једноставно стали. Спартак је после тога преузео контролу и доминирао терен. Субитачане су предводили Иван Јеленић и Игор Кесер који су били нерешива енигма за одбрани црно-белих. Овај тандем је у првом полувремену убацио чак 33 поена, Кесер 20, а Јеленић 13.

Александар Вучић ПРОКОМЕНТАРИСАО Звездин пенал против Војводине (ВИДЕО)

Црно-бели који су лоше играли у одбрани, промашивали слободна бацања и лако губили лопте имали су 17. минуту заостатак од чак 17 поена – 45:28. Ипак, Београђани су се тргли у завршници друге четвртине и серијом 9:0 успели да смање на 47:36.

Остаће тајна шта је у свлачионици тренер Џикић рекао својим изабраницима, али чинило се као да је у наставку на терен изашао неки други тим. Далеко агресивнији и анагажованији црно-бели су преузели иницијативу и почели да сустижу вођство ривали. Колико су црно-бели одиграли квалитетније најбоље говори резултат треће деонице - 32:14.

Далеко бољом одбраном и прецизнијом игром у одбрани, Партизан је преко Бранислава Ратковица и Стефана Пота, а пре свега ефикасног Стефана Бирчевићу у 27. минуту дошао до дуго чеканог вођства – 60:58, а нешто касније и до осетније предности - 74:65

Покушавали су Суботичани да још једном узврате у последњој четвртини, али нису имали довољно снаге. Црно-бели су спустили ритам игре, мудро контолисали време и резултат и готово рутински привели утакмицу крају.

СПАРТАК – ПАРТИЗАН 75:82 (23:17, 24:19, 14:32 14.14)

ДВОРАНА: Дудуова шума

ГЛЕДАЛАЦА: 700

СУДИЈЕ: Обркнежевић, Мрдак, Нинковић

СПАРТАК: Матић 2, Јовишић 7, Прља, Николић 3, Кесар 25, Кресач 3, Мишчевић 10, Јеленић 21, Лучић, Куриџа, Фекете 4.

ПАРТИЗАН: Ратковица 15, Врабац 7, Маринковић 5, Танасковић, Мајсторовић 6, Бирчевић 21, Копривица, Андрић 6, Пот 16, Карахоџић, Гордон 3, Луковић 3.

СУПЕР ЛИГА, 4. КОЛО:

Црвена звезда – Мега Лекс 89:85

Динамик – ФМП 72:79

Спартак – Партизан 75:82

Борац – Вршац 75:74

ТАБЕЛА: Црвена звезда 4-0, ФМП 3-1, Партизан 3-1, Мега Лекс 2-2, Борац 2-2, Динамик 1-3, Спартак 1-3 Вршац 0-4.