Сјајна партија српског репрезентативца.

Српски кошаркаш Немања Бјелица одиграо је још једну сјајну партију у НБА, али то није било довољно за тријумф његове Минесоте против Индијане.

АЛИМПИЈЕВИЋ: Изгубили због шест минута лоше игре

ЂЕНКА СЕ ЈАВИО ОДМАХ ПОСЛЕ МЕЧА: Поруком је ЗАПАЛИО навијаче Звезде (ФОТО)

Тимбервулвси су поражени од Пејсерса резултатом 130:107, а Бјелица је одиграо најбољи меч од почетка сезоне у најјачој лиги света - 18 поена (6-10 из игре, 4-8 за три). Репрезентативац Србије је убацио оба слободна бацања, имао две асистенције и по један скок, украдену лопту и блокаду, за 25 минута на паркету.

Исти број поена имао је Џамал Крофорд који је додао и 9 асистенција, најефикаснији код домаћина очекивано је био Карл-Ентони Таунс са 27 поена и 8 ухваћених лопти, али је екипа Тома Тибодоа убедљиво поражена.

ако је у другој четвртини убацила 41 поен и вратила егал после почетног вођства Пејсерса, Минесота је трећи период изгубила резултатом 37:23 и повратка није било.

Индијану је предводио Виктор Оладипо са 28 поена за исто толико минута на паркету, Дарен Колисон је остварио сјајан дабл-дабл (15 поена, 5 скокова и 16 асистенција), док је одличан био и хрватски репрезентативац Бојан Богдановић са 19 поена и 5 ухваћених лопти, уз шут из игре 9-12.

Минесота после четири меча има по две победе и пораза, па се налази на шестом месту Западне конференције, а Индијана је са истим учинком осма на Истоку.