ПРОКЛЕТСТВО ТРАЈЕ: Звезда без решења за браћу из Пиреја (ФОТО)

22.03.2017. 21:03
Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс

Црвено-бели после продужетка доживели пораз од Олимпијакоса, којем су кумовали арбитри.

Меч 27. кола Евролиге Црвена звезда – Олимпијакос, који је био један од судбоносних за пласман нашег шампиона у Топ 8, припао је Грцима, који су славили после продужетка и велике драме, резултатом 64:66.

Београдски црвено-бели до овог сусрета нису имали ниједну победу над тимом из Пиреја у елитном клупском такмичењу, па је и после овог дуела остало проклетство мегдана са Олимпијакосом. Звезда је сада знатно закомпликовала ситуацију око пролаза у најбољу осморку Старог континента, а свему је кумовала и судијска тројка, која је код резултата 64.64 у последњим тренуцима утакмице уместо Звезди досудила крајње дискутабилну - мртву лопту!

На тај начин су арбутри директно дали шансу гостима да постигну победничке поене, што им је пошлои за руком...

Изабраници тренера Дејана Радоњића отворили су меч у грчу, играли прилично нервозно, што је ривал искусно користио 2:5 Принтезис (2. минут). Истина, Звезда је убрзо први пут повела (6:5, 3. минут) маестралним закуцавањем Дангубића, међутим, незаустављив је био Грин, после чије серије погодака гости одмичу на 9:17. Тај резултат се задржао на семафору непуна два минута и на крају те деонице.

НИКО НИЈЕ ВИДЕО: На паркету се водио рат, а Спанулис је на клупи радио нешто ПОТПУНО ЛУДО (ВИДЕО)

МИЛУТИНОВ НА ПОСТЕРУ: Ево шта је Дангубић урадио ВЕЧИТОМ РИВАЛУ (ВИДЕО)

После лошег поентерског учинка очекивало се да ће наш шампион да среди редове, а по старом неписаном правилу да почетни налет ривала пресахне, међутим, то се није догодило, пре свега због Звездине стегнуте игре. Исувише су београдски црвено-бели грешили и промашивали, па отуда и максимално вођство Грка (13:26, 17. минут), који уопште нису бриљирали.

Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић

На велики одмор се отишло код невероватног резултата 17:30, непојмљивог за европско елитно такмичење, али другачије није могло ако се има у виду да је Звезда имала 11 изгубљених лопти наспрам Олимпијакосових 5, да је шутирала за три поена 5-0, а Грци 13-4. Тим са Малог Калемегдана је имао два скока више у првих 20 минута игре (16, а гости 14), али то није могла да материјализује због великог броја грешака.

Делије у Арени развиле транспарент о Русима о којем ће се ДУГО, ДУГО причати (ВИДЕО ФОТО)

Почетак наставка донео је сигурнију и сконцентрисанију игру домаћина, разиграли су се Симоновић и Кузмић, као и Волтерс, после чијих поена се Звезда у два наврата најближе примакла ривалу (25:32, па 28:32, 24. минут). Међутим, искусни ривал се поново измигољио и одмакао на 10, 11 поена предности. Волтерс потом Звезду доводи на минус седам (32:39, 27. минут), а затим Гудурић постиже своје прве поене на утакмици и то тројку за 35:42!

И тада је кренуо дуго очекивани Звездин фестивал тројки, који су наставили Симоновић и Дангубић, као и двојки (Волтерс и Симоновић) и најзад су се ослободиле руке Београђанима, који су за три последња минута направили серију 11:0 и експлодирали за друго вођство на мечу (43:42, 30. минут)!

Почетак последњег квартала донео је наставак убитачног Звездиног низа, а за то се потрудио Гудурић новом тројком – 48:42! Ни ту се није зауставио српски шампион, газио је муњевито, фуриозно грогираног ривала и направио фантастичну серију 18:0 од 27. до 35. минута. А с друге стране, тотално шокирани Олимпијакос за тих осам минута није постигао ниједан поен!

После 50:42 мало су посустали Радоњићеви пулени, а Грци ухватили дах и примакли се на 53:51 у 26. минуту, а после тога је виђена неефикасна игра на обе стране и у последња два минута сусрета ушло се у праву драму.

КРАЉЕВСКИ ДОЧЕК: СПЕКТАКУЛАРАН излазак кошаркаша Звезде уз песму за хероја навијача (ВИДЕО)

На уласку у последњи минут Гудурић постиже још једну тројку за 58:55, али узвраћа истом мером Манцарис за 58:58, после чега црвено-бели нису успели у неколико последњих секунди успели да поентирају и играо се продужетак...

Скоро цела прва два минута петоминутног продужетка окршај се свео на шутирање слободних бацања, али је наш првак успео да стекне минимално вођство (61:59, 43. минут), да би Папаниколау, такође са линије пенала, поставио резултат 61:62.

И најзад, на почетку 39. минута пао је и први кош из игре у продужетку и то у режији Симоновића (63:62), а затим је настављена резултатска клацкалица за Хичкока.

У последњем минуту наставка било је 64:64, а онда је уследио дужи прекид и судијско већање уз видео снимак за записничким столом после којег је досуђена спорна мртва лопта, уместо аут у корист српског првака. Принтезис је потом искусно прихватио поклон од арбитара и запечатио Звездину судбину.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОЛИМПИЈАКОС  64:66 (9:17, 8:13, 26:12, 15:16, 6:8 )

ДВОРАНА: „Комбанк Арена“

ГЛЕДАЛАЦА: 18.170

СУДИЈЕ: Јавор, Гонзалес, Карлос

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 7, Томпсон 1, Дангубић 5, Митровић 1, Лазић 2, Добрић, Симоновић 9, Ракићевић, Џенкинс 13, Гудурић 14, Кузмић 8, Бјелица 4.

ОЛИМПИЈАКОС: Грин 8, Бирч 2, Јанг 1, Папапетроу, Спанулис, Вотерс  2, Аграванис 16, Милутинов, Принтезис 15, Папаниколау 17, Манцарис 5, Атинајоу.

Реал – Барселона 85:69

Табела: ЦСКА 20-7, Реал 20-7, Олимпијакос 19-8, Фенербахче17-10, Басконија 16-11, Панатинаикос 16-11, Црвена звезда 15-12, Анадолу Ефес 15-12, Дарушафака 13-14, Жалгирис 12-15, Барселона 10-17, Макаби 10-17, Галатасарај 10-17, Бамберг 9-18, Уникс 8-19, Армани 7-20.