ПРШТАЛО У НБА: Несуђено појачање Звезде ЛУПИЛО блокаду! А онда је настао ХАОС! Кош са пола терена ОДЛУЧИО победника!

24.04.2019. 07:48
Džona Bolden
Џона Болден / Извор: Youtube Printscreen

Велики инцидент.

Филаделфија је убедљивом победом над Бруклином 122:100 и укупним тријумфом од 4:1 заказала полуфинале са Торонтом, који је истим резултатом био бољи од Орланда. Репторси су славили 115:96.

ДОМИНАЦИЈА СРБА: Џокер ДЕМОЛИРАО Спарсе! Боби у ПОЛУФИНАЛУ Истока! (ВИДЕО ФОТО)

СКАНДАЛ У НАЈАВИ: Будућност ОТИМА титулу АБА лиге Црвеној Звезди, ево и због ЧЕГА! (ФОТО)

ТОП 8: Реал Мадрид први резервисао карту за Ф4 Евролиге! (ФОТО)

Севентисиксерси су одлично отворили дуел са Нетсима и на половини прве четвртине водили са 14:0. Гостима из Бруклина ништа није полазило за руком за разлику од играча тренера Брета Брауна и Сиксерси су на полувреме отишли са огромном предношћу - 60:31. Домаћи тим је константно држао више од 30 поена предности, док су гости у последњој четвртини изласком прве петорке успели да ублаже пораз.

На минут и 50 секунди пре краја сукобили су се Џона Болден и Родионс Курукс. Некадашњи кошаркаш ФМП из Железника је изблокирао противничког кошаркаша, а онда је дошло до физичког сукоба. Уследило је гурање и вербалне расправе, а утисак је да је Курукс руком по лицу закачио Болдена.

Судије су после одгледаног снимка у свлачионицу послале обојицу, са њима на "туширање" су морали Џанан Муса и Грег Монро.

У тиму домаћина најефикаснији је био Џоел Ембид са 23 поена и 13 скокова, Бен Симонс је додао 13 кошева, Тобајас Херис 12, а српски центар Бобан Марјановић 7 поена (3/5 из игре, 0/1 за три, 1/1 слободна бацања), уз 7 скокова и 4 асистенције за 14 минута проведених на паркету.

Код Нетса, Ронди Холис-Џеферсон је постигао 21 поен, Катрис Леверт 18, док је Курукс 14 убацио кошева.

ДРАМА У КАУНАСУ: Фенер и Жалгирис ОДИГРАЛИ меч са пуно ПРЕОКРЕТА, Весели ушао међу БЕСМРТНИКЕ (ВИДЕО)

ЧУДО У ШЕФИЛДУ: Аматер ИЗБАЦИО светског ШАМПИОНА! (ФОТО)

Победник се ниједног тренутка доводио у питање, а домаћини су у последњем периоду имали максималних 37 (115:78). Репторси су у овим мечевима показали надмоћност, пошто су Меџикси добили само први меч, а онда наредна четири тим из Канаде рутински је решио у своју корист.

У тиму Торонта доминирао је Кавај Ленард са 27 поена, Паскав Сиакам је додао 24, Кајл Лаури је дуел завршио са 14 кошева. Код Орланда, Ди Џеј Огастин је постигао 15, Теренс Рос 12, Арон Гордон 11, а црногорски центар Никола Вучевић 7 поена, уз 7 скокова и асистенцију за 17 минута.

У последњем мечу вечери, Портланд је савладао Оклахому тројком Дамијана Лиларда у последњим секундама утакмице (118:115). Тандери су у финишу меча водили са 15 разлике (105:90) и изгледало је да ће серија вратити у Оклахому, ипак, Морис Харклес и Си Џеј Меколум су погурали Блејзерсе, да би у последњем нападу јунак меча шутем за три поена срушио њихове снове о шестој утакмици.

Лилард је убацио феноменалних 50 поена (17/33 из игре, 10/18 за три, 6/8 слободна бацања) и оборио је клупски рекорд Ламаркуса Олдрижа по броју кошева у плеј-офу (46). Испратили су га Харклес и Меколум са по 17 кошева, Енес Кантер је остварио "дабл-дабл" са 13 поена и истим бројем ухваћених лопти.

Ни 10. "трипл-дабл"у каријериРасела Вестбрука у плеј-офу, није помогао Оклахоми. Рас је меч завршио са 29 поена (11/31 из игре), 11 скокова и 14 асистенција), изједначивши се на четвртом месту вечне листе са Ражоном Рондом и легендарним Леријем Бирдом. Џорџ је постигао 36 поена, а 20 кошева је већ забележио до одласка на одмор.

Погледајте како изгледа руска одбојкашица Екатерина Ефимова.