РАДИЛА МЕТЛА У ХРВАТСКОЈ: Цибона ПОНИЗИЛА Цедевиту и после шест година освојила титулу (ФОТО)

30.05.2019. 22:46
KK Cedevita
KK Цедевита / Извор: ФОТО: АБА лига

Шокантно финале.

Кошаркаши Цибоне постали су шампиони Хрватске после шест година чекања, пошто што су са 4:0 у победама били бољи од Цедевите у финалној серији плеј-офа. „Вукови са Тушканца“ славили су у четвртој испоставило се одлучујћој утакмици резултатом 100:98 (22:23, 32:22, 14:33, 32:20). Победу на овом мечу и титулу Цибони је донео Филип Бундовић поготком две секунде пре краја.

ШОКАНТА ОДЛУКА: Цедевита се сели у другу ДРЖАВУ! Шта ће рећи ВЕЧИТИ РИВАЛИ

И ШПОРЕТ БИ ПРОБАЦИО КРОЗ ОБРУЧ: Бивши кошаркаш Партизана убацио 47 поена!

МИШКО РАЖНАТОВИЋ СТАО У ОДБРАНУ ЈОКИЋА: Упоредио га са Дивцем и ЗАПУШИО УСТА критичарима

Погоцима Џејкоба Пулена и Елџина Кука, Цедевита је у последњој четвртини стекала огромних 17 поена предности (85:68) и у том тренутку, осам минута пре краја, имала чинило се победу у својим рукама. Тренерг гостију  ИванВелић је тада послао на терен Цибонине резервисте и они су повели екипу у преокрет какав је мало ко могао да предвиди. Јосип Билиновац, Фран Пилепић, Иван Новачић, Филип Бундовић и Доминик Гилберт покренули су серију гостију, која је у последњем минуту вратила "плус" на страну "Вукова".

Код победника су истакли Фран Пилепић са 22 поена и Иван Новачић са 13 кошева. Филип Крушлин са 19 поена и Џастин Кобс, који је убацио 16 били су најзапаженији код Цедевите.

Цибона је 19. пут освојила титулу у Хрватској.

Погледајте како изгледа бразилска MMA фајтерка Џојс Виера.