РАКЕТЕ РАЗОРИЛЕ ТАНДЕРЕ: Покушевски изгубио од НАЈГОРЕГ тима, Боби погодио ТРОЈКУ! Не помаже ни Лукиних 25 (ВИДЕО)

30.11.2021. 08:26
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Профимедиа

Лоше вече српских кошаркаша.

Кливленд Кавалијерси су победили Далас резултатом 114:96, а Мавериксима није помогла ни сјајна партија Луке Дончића.

НБА: То се ЧЕКАЛО, браћа Јокић у Мајамију! Вратио се и Никола, меч је имао ЗАНИМЉИВ епилог (ВИДЕО)

ЗВЕЗДА ДОВОДИ ПОЈАЧАЊЕ ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА: На Маракану СТИЖЕ џелат црвено-белих (ВИДЕО)

КУВА СЕ: Летонија стигла Србију, Словачка пала у последњој деоници

Словенац је меч завршио са новим трипл-даблом. Постигао је 25 поена, уз по 10 скокова и асистенција, али је у шуту ван линије 7,24 убацио седам од 11 тројку.

Тренер Даласа Џејсон Кид је у тренуцима када је меч био решен, одлучио да на паркет пошаље Бобана Марјановића. Провео је српски центар осам минута у игри и оставио сјајан утисак. Постигао је 10 поена, имао четири скока и погодио тројку, који је уједно био последњи поен Маверикса у овој утакмици.

У победничком саставу блистао је Џарет Ален са 28 поена и 14 скокова, док је Финац Лаури Марканен убацио четири поена мање, уз осам ухваћених лопти.  Ово је био други везани тријумф за Кливленд, први пут од старта сезоне, са друге стране, тим из Тексаса је доживео други неуспех у последња три меча.

Хјустон је дошао до тек четврте победе у сезони, а треће у низу, после 15 узастопних пораза. Савладана је Оклахома резултатом 102:89, што је Тандерима био пети изгубљени дуел заредом.

Одлучила је трећа четвртина, у којој су Ракете стекле недостижну предност 21 (62:41). Српски кошаркаш Алексеј Покушевски је у игри провео 12 минута и у том периоду постигао два поена, три пута ухватио лопту и додао једну.

У пораженом саставу доминирао је Шеј Гилџус Александер са 22 поена, док је Кристијан Вуд водио Рокетсе до тријумфа са 24 поена и 21 скоком.