Руководство АБА лиге разговарало са извршним директором Евролиге: Регионалне екипе добијају додатно место наредне сезоне?
Руководство кошаркашке АБА лиге посетило је седиште Евролиге у Барселони и разговарало са извршним директором Хесусом Буеном о стратешкој сарадњи.
Како су саопштиле АБА лига и Евролига, састанак је одржан у уторак, а теме су биле јачање европске кошарке са спортског и комерцијалног становишта.
- Нагласак је стављен на подстицање одрживог раста, унапређење структура такмичења и отварања нових путева за стварање вредности у кошаркашком екосистему. Обе организације су поново потврдиле своју посвећеност одржавању отвореног и конструктивног дијалога, са заједничком намером да истраже развој дугорочног стратешког партнерства усмереног на продубљивање сарадње и подстицање континуираних иновација у спорту - наводи се у саопштењу.
Ипак, како преноси Меридиан спорт, било је и конкретних намера Евролиге.
Према информацијама поменутог портала, АБА лига ће у наредном периоду имати додатно место у Еврокупу, које ће бити додељено на основу пласмана.
То би значило да би наредне сезоне у другом по реду такмичењу у европској кошарци могли да гледамо рекордан број регионалних екипа.
Ове сезоне од абалигашких екипа у Еврокупу су играли Будућност, Цедевита Олимпија и Клуж.