САВРШЕНА УТЕХА: Кошаркашице Аустралије убедљивом победом до бронзане медаље на Мундобаскету

01.10.2022. 08:27
Ženska košarkaška reprezentacija Australije
Женска кошаркашка репрезентација Аустралије / Извор: ФОТО: Fiba.basketball

Сјајна Лорен Џексон.

Кошаркашице Аустралије, домаћина Светског првенства за жене, освојиле су треће место на Мундобаскету победом против Канаде резултатом 95:65 (27:21, 24:22, 20:11, 24:11).

КАЛИНИЋ ОТКРИО: Кључну грешку против Италије направили смо на полувремену

ГУДУРИЋ ПОСЛАО ПОРУКУ ПАРТИЗАНУ: "Биће занимљиво, једва чекам"

ОВАКО СТВАРИ СТОЈЕ: Ево који ће пласман остварити Звезда и Партизан у Евролиги (ВИДЕО)

Канађанке су успевале да parriraju до финиша првог полувремена кад су  Аустралијанке успеле да се одлепе и да на одмор оду са осам поена предности.

Домаће кошаркашице су у потпуности  меч преломиле и заправо већ решиле у трећој четвртини да би у последњих десет минута додатно увећале предност до коначних, великих 30.

Сјајна Лорен Џексон постигла је чак 30 поена за селекцију Аустралије и на то додала седам скокова. На путу ка освајању медаље пратиле су је Стеф Талбот са 16 поена и по осам асистенција и ухваћених лопти и Сара Блицвас са 12 поена.

У екипи Канаде најефикаснија је била Киа Нурс са 19 поена, 12 је додала Нира Филдс, а десер Нарали Ахонва.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како је Немања Гудељ изашао на бину и засвирао са музичарима