СЕНЗАЦИЈА У ТЕКСАСУ: Покушевски славио против Дончића

30.10.2022. 07:17
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Реутерс

Одиграно је седам мечева.

Кошаркаши Оклахома Сити Тандера причинила је велико изненађење победом у гостима над Далас Мавериксима 117:111 после продужетка. Успели су да се врати са заостатка од 16 поена на средини последње четвртине и изборе продужетак, потом и победу.

АБА ЛИГА: Фрејжерова канонада у Железнику срушила Будућност

ПАРТИЗАН У ДРУГИМ БОЈАМА ПРОТИВ МЕГЕ: Црно-бели постају црно-розе у знак подршке борби против рака дојке

СЕЋА СЕ УТАКМИЦЕ КОЈА ЈЕ БИЛА БОЛНА: Жељко Обрадовић позвао на опрез пред недељни сусрет

Алексеј Покушевски је као члан стартне допринео са четири поена, четири скока и три асистенције за 24 минута на паркету.  Победи су "кумовали" Шеј Гилџес-Александер са 38 поена (уз девет асистенција), Лу Дорт са 16, Даруијус Бејзли и Ајзеа Џо са 15 поена, Џејлен Вилијамс је дао 13 поена.

Код поражених трипл-дабл Луке Дончића није био довољан. Имао је 31 поен, 16 скокова и 10 асистенција.

Код Мавса су двоцифрени били још Спенџес Динвиди са 20 поена, Двајт Пауел и Доријан Фини-Смит са 13, те Кристијан Вуд са 11 поена.

Никола Јовић није крочио на паркет у поразу Мајами Хита од Сакраменто Кингса 119:113.

Домаћини у главном граду Калифорније су лако савладали тим јачи на папиру. Пленили су Кевин Хертер са 27 и руки Киган Мари са 22 поена код Кингса. Тајлер Хиро са 34 поена је предводио Мајами, следио га је Бем Адебајо са 23 поена.