Следеће сезоне без Партизана и Звезде! Евролига није позвала вечите
За њих нема места
Од јесени ћемо иницијативом клубова који наступају у Евролиги добити још једно велико такмичење - Суперкуп!
Међутим, у првом издању неће бити ни Партизана, ни Црвене звезде, који нису позвани да на њему учествују. Сада су познати и сви детаљи, према писању грчких медија.
Још од раније се знало да ће Олимпијакос, Реал Мадрид и Фенербахче учествовати на овом уводном турниру, а сада је познато да ће четврти клуб бити Дубаи, који ће индиректно бити један од домаћина, пошто ће се турнир организовати у Абу Дабију.
То значи да ће фактички овај турнир бити готово идентичан оном у Атини на Фајнал фору Евролиге када је само уместо Дубаија учествовала Валенсија.
Утакмице ће се играти 19. и 20. септембра, па ће то бити својеврсна увертира за све што нас чека у новој сезони Евролиге, која почиње у последњој седмици овог месеца.
Оно што треба истаћи јесте и да би предстојећи Фајнал фор Евролиге такође требало да се одигра у Абу Дабију, па ће то бити и својеврсна проба за организацију овог такмичења.