СОРО О ОСТАВЦИ СЕЛЕКТОРА ВАТЕРПОЛИСТА: Ово је сигурно било неочекивано
Селектор ватеполо репрезентације Србије Урош Стевановић данас је поднео неопозиву оставку на ту позицију, а председник Ватерполо савеза Србије Слободан Соро прокоментарисао је тај догађај.
Соро је на место председника VSS изабран пре неколико дана и данас је Стевановић објавио да више неће водити ватерполисте Србије.
- Ово је сигурно било неочекивано с обзиром на све резултате који су направљени у задњем периоду. Овим путем бих се захвалио Урошу и на олимпијском злату и на европском злату, што су велики резултати за наш ватерполо. Он је написао да је у питању неопозива оставка, тако да је ја као такву не бих доводио у питање. Као новоизабрани председник Ватерполо савеза, ево данас је први дан после овог вашег гостовања, идемо у Ватерполо савез - рекао је Соро на "Блиц" телевизији. - Морам да размишљам о томе шта је мој следећи корак, а то је дефинитивно да нађемо новог селектора у неком што краћем року, јер оно што је потребно да се направи јесте програм, план и рад, и све оно што очекује новог селектора. Кажем, није било очекивано, али оно о чему размишљам тренутно једино је шта је моја обавеза и како треба да решим ову новонасталу ситуацију.
Соро не доводи у питање одлуку досадашњег селектора.
- Поштујем његову жељу да не коментарише даље, исто тако бих ја прихватио тај став. Немам ту шта да додам, шта да коментаришем. Једноставно, као што сам већ споменуо, моје мисли су унапред и шта треба да урадим да у новонасталој ситуацији променим ствари - истакао је Соро и нагласио да није размишљао ко би могао да замени Стевановића. - Имамо неких квалитетних тренера у нашем ватерполу, то је сигурно. Да ли ми је нека особа прва пала на памет — не. Морам да размислим. На крају, нисам ја једини у овом спорту од кога све зависи. Мени је жао што тренутно немамо, рецимо, стручни савет који би требао ту да буде од велике користи, али узећу у обзир више кандидата и видећемо ко би био тај најбољи да настави квалитетан рад, као што је потребно и неопходно.
Поновио је да нови селектор неће смети да води и неки клуб.
- Једноставно отвара простор за неке ствари за које сматрам да нису фер и поштене. Не бих се враћао више уназад, идемо напред. Размишљам само о томе шта треба да урадим, шта треба да решим, шта можемо да унапредимо и да видимо ко би био најбољи да то решимо на адекватан начин.
Водитељ је потом набројао све успехе "делфина" последњих година.
- Резултати јесу добри кад се тако наброје. Нису онакви какви су били и пре тих пет, шест, седам, осам година. Већ сам споменуо у неколико наврата да они резултати и оно што ћемо да доживимо у наредних две, три, пет година - без обзира што сам ја ту присутан и да ли ћу бити присутан, нисам ја тема - резултати репрезентације се формирају у периоду од 10 до 15 година - истакао је Соро.