СП ЗА МЛАДЕ: Србија рутински прошла Филипинце и отишла у четвртфинале (ФОТО)

03.07.2019. 18:57
Filip Petrušev
Филип Петрушев / Извор: Фото: fiba.basketball

Противник Орлићима у петак биће Литванија.

Млада кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Светског првенства које се одржава у Грчкој, на Криту, пошто је савладала селекцију Филипина са 87:60 (19:14, 24:14, 21:14, 23:18). Орлићи ће у петак у борби за полуфинале играти против Литваније

МАРЈАНОВИЋ ИМА НОВИ КЛУБ: Боби се враћа на Запад

ПРЕД СПЕКТАКЛ У АРЕНИ: Огласила се Марина Маљковић, ЕНЕРГИЈА и ВОЉА адути Србије за полуфинале

ПАО ПОТПИС У МАДРИДУ: Реал завршио ВЕЛИКО појачање!

Србија је прилично лоше почела против Филипина који су водили 4:0, док су Орлићи три минута били без коша све док пост није прекинуо Петрушев са пенала. Прва четвртина протекла је у изједначеној борби, таман онолико времена колико је било потребно изабраницима Александра Бућана да подигну ниво своје игре и почну да праве разлику. Филип Петрушев и Далибор Илић су у последњих 60 секунди прве деонице донелои предност Србији 19:14. Орлићи су полако почели да подижу предност, иако борбени Филипинци дуго нису дозволили да она постане двоцифрена. Међутим, Петрушев је са линије пенала донео прву двоцифрену предност 29:18 у 14. минуту. Од тог тренутка Србија је дала пун гас и предност је почела да расте. Петрушеву су се придружили Марко Пецарски и Урош Трифуновић и Србија је на полувремену имала 15 поена предности (43:28)

Друго полувреме претворило се у формалност. Квалитет Србије у потпуности је дошао до изражаја, а Петрушев и Пецарски су наставили да муче одбрану Филипинаца, иако Србија није успела да у потпуности искористи чињеницу да је квалитет на њуеној страни па су Орлићи до 20 поена вишка стигли у самој завршници треће деонице. Последњих 10 минута је тим Александра Бућана одиграо таман онолико колико је било потребно да победаи пласман у четвртфинале не буду доведени у питању.

ФИЛИПНИ - СРБИЈА 60:87 (14:19, 14:24, 14:21, 18:23)

ФИЛИПИНИ: Чиу 5, Окзон, Панопио 2, Тамајо 7, Торес, Абадијано 12, Амсали, Еду, Фортеа 3, Илдефонсо 18, Сото 13, Спенсер.

СРБИЈА: Церовина, Ћубић 4, Исламовић, Кутзмановић 2, Васиљевић 8, Грбовић 2, Илић 13, Мићовић 3, Пауновић 8, Пецарски 21, Петрушев 17, Трифуновић 9.