НА КРАЈУ УБЕДЉИВО: Србија победом над Кином стартовала на Купу солидарности

20.08.2023. 15:27
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Није било изненађења.

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је Кину 87:64 (23:12, 20:16, 22:23, 22:13) у оквиру Купа солидарности.

АМЕРИКАНАЦ ОТКРИО: Партизан ми је понудио уговор

ИЗНЕНАЂЕЊЕ КОД ФРАНЦУЗА: Лесор ипак игра на Светском првенству

НЕМА ИЗНЕНАЂЕЊА: Скариоло објавио списак Шпаније за Мундобаскет

Селектор Светислав Пешић је одлучио да у меч са петорком: Алекса Аврамовић, Марко Гудурић, Никола Јовић, Вања Маринковић, Никола Милутинов.

Одлично су у меч ушли Орлови и одмах повели са 11:0. На прве поене Кинези су чекали скоро четири минута. До краја прве деонице се селекција Александра Ђорђевића мало консолидовала и није дозволила Србији да оде на осетнију разлику.

У другој четвртини наш тим је одржавао стечену разлику, а на велики одмор се отишло са резултатом 43:28.

Почетак треће деонице је био веома конфузан на обе стране, напади су били поприлично неорганизовани и нисмо могли да видимо богзна какву лепршаву игру.

Предност Србија није варирала, али су Кинези ипак добили ову четвртину.

У последњем кварталу нешто боља игра Србије и одмах се то одразило на резултат, плус 23 је била највећа прилика наше селекције после тројке погођених слободних бацања Маринковића.

Најбољи у победи Орлова био је капитен Богдан Богдановић са 19 поена, а пратио га је Филип Петрушев са 13.

Изабраници Светислава Пешића ће у Кини одиграти и последњи припремни меч, а ривал у понедељак од 14.00 биће Бразил.

Светско првенство почиње 25. августа, а Орлови су у групи са Кином, Порториком и Јужним Суданом.