СРБИЈА САЗНАЛА РИВАЛА У ФИНАЛУ МУНДОБАСКЕТА: Гледали смо спектакл у сусрету Немачке и Америке

08.09.2023. 16:34
Košarkaška reprezentacija SAD
Кошаркашка репрезентација САД / Извор: Профимедиа

У недељу за златну медаљу.

Кошаркашка репрезентација Немачке савалдала је САД са 113:111 и пласирала се у финале Мундобаскета.

ПРОФЕСОР ПЕШИЋ! Водио је репрезентације три државе у шест финала и увек освајао злато, сада мора да настави низ

ЗА АЦУ ТРИЦУ НЕМА ДИЛЕМЕ: Он је ХЕРОЈ Србије, невероватно је шта је УРАДИО (ФОТО)

То значи да ће управо ова селекција на мегдан нашој репрезентацији у финалу Светског првенства, док ће се са Канадом за треће место борити поражени тим на овом мечу.

Имали смо прилике да гледамо прави спектакл од утакмице. Немци су од старта наметнули свој ритам, а колико год Амриканци били фаворити, они су били ти који су морали да се прилагоде на услове ривала.
Иако су Панцери имали 10 у првој четвртини, после десет минута водили су свега са два разлике (33:31).

Америка је додала гас, успела да преокрене, али у финишу првог полувремена су поклекли и дозволили ривалу да поново поведе, али су на паузу Американци ипак отишли са пола коша суфицита (60:59).

Трећа четвртина потпуно је припала Немцима, мало по мало, Панцери су ломили највећег фаворита и некако неосетно стекли поново велику предност и чак 10 пред одлучујућу четвртину (94:84).

Хтели су Амери, али се овде најбоље видело какав су тим. Индивидуално су без конкуренције, али као колектив једноставно не могу да спроведу у дело своје замисли, стога су и остали без финала.  Немачка је сачувала предност и прошла у меч за злато, где ће играти са Србијом, иако су Американци у више наврата прилазили на посед заостатка.

Обст је блистао са 24 поена код победника, Франц Вагнер је додао 22, Тајс један мање, а Шрудер 17.

На другој страни најефикаснији је био Едвардс са 23, а два мање имао је Ривс.