СРБИЈА ЈЕ НА МУНДОБАСКЕТУ: "Орлови" САМЛЕЛИ Британце у другом полувремену!

27.02.2023. 21:46
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Велика победа у Београду

Кошаркаши репрезентација Србије пласирали су се на Светско првенство у кошарци, након што су у Београдском "Пиониру" савладали селекцију Велике Британије резултатом 101:83.

НАСТАВЉА ДА БРИЉИРА: Везенков други пут играч месеца у Евролиги

ЗАШТО ГА НЕМА? Недовић открио због чега неће играти против Велике Британије

МЕЛОУН ИСКРЕН: Мисле да сам луд, али мени су Јокић и Леброн слични

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

СРБИЈА – ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 101:83 (28:20, 18:21, 28:19, 27:23)

ХАЛА: Александар Николић (Београд)

СУДИЈЕ: Мануел Мацони, Фернандо Калатрава, Бениамино Мануел Артард

СРБИЈА: Добрић 14, Јовић 6, Митровић 15, Симанић, Трифуновић, Аврамовић 20, Гудурић 13, Куриџа 8, Јарамаз 4, Петрушев 12, Раданов, Ристић 9

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Џордан Вилијамс 6, Кајл Џонсон 3, Ерон Мензес 7, Бенџамин Мокфорд, Калум Лосон, Квин Елис 22, Амин Адаму 14, Карл Витл 19, Џелани Вотсон Гејл 7, Ноа Хорчлер 2, Кимбал Макензи 6

Упркос томе што нису познати као завидни спољни шутери, Британци су имали фин проценат у првој деоници утакмице (40 одсто). Но и Србија је имала своје адуте и након почетне предности гостију, Марко Гудурућ врло рапсоложено започиње дуел и преокреће резултат.

Од тог момента, Србија константно води захваљујући њему, Луки Митровићу, али и изванредној роли Стефана Јовића који је по уласку у игру за четири минута уписао четири асистенције.

Британци се нису дали. "Вадио" их је шут са дистанце, те поени под кошем, што "орлови" нису најбоље бранили. Чак половина поена екипе са "острва" у првих 15 минута меча стигла је под обручем.

Енергија је дизала госте. Били су под "напоном" желевши да приреде шок у Београду  и сходно резултату у првих 20 минута - нису толико далеко како се очекивало и прижељкивало.

У финишу првог полувремена, притиском Адамуа над Алексом Аврамовићем, тим Марка Стутела је изједначио. Но, Стефан Јовић тројком враћа вођство које је задржано до паузе.

Гости кренули одлучно у другом полувремену, направили су озбиљне потешкоће "Орловима".

Серија 5:0 уноси жамор на трибине „Пионира“, а у исто време и одговор навијача у виду подршке. Ушли смо и у проблеме са фауловима. Филип Петрушев и Марко Гудурић су у том периоду игре имали по три. Када се нервоза осетила, на сцену је ступио Алекса Аврамовић – тројком, скоком и контром из које је издејствовао неспортску Кимбала Мекензија.

Србија од тада одлази на, до тада максималних, „ 12“. Вукли су коноп на своју страну гости и даље, али Аврамовић, чија се рола испоставила кључном, је био изванредан. Чак 13 поена постигао је српски плеј у трећој четвртини! Полагањем Душана Ристића у последњим секундама тог дела игре, Србија одлази на максималних „ 14“.

Огњен Добрић је тројком с почетком последњег дела игре поставио 77:60, а убрзо су се „орлови“ попели и на 20 поена разлике. Од тада се лакше дисало у „Пиониру“, нервоза је нестајала као руком однешена.

Можда крајња разлика није била она максимална, али било је битно да је била уверљива.

Србију је на овој утакмици предводио Алекса Аврамовић са 20 поена, Лука Митровић је убацио 15, а Огњен Добрић 14. На супротној страни истакао се одлични Квин Елис са 22.