СРПКИЊЕ СЈАЈНО ПОЧЕЛЕ ТУРНИР У ИСТАНБУЛУ: Изабранице Марине Маљковић доминантно савладале Литванију

12.11.2020. 17:57
Ženska košarkaška reprezentacija srbije
Женска кошаркашка репрезентација србије / Извор: МН Press

Утакмица преломљена у другој четвртини.

На другом квалификационом турниру Групе Е за пласман на Европско првенство, женска кошаркашка репрезентација Србије је у првој утакмици савладала Литванију резултатом 82:71 (14:14, 25:13, 27:22, 16:22) и тако забележила трећу победу у исто толико мечева.

ВЕЛИКО СМО КОШАРКАШКО ИМЕ, АЛИ РЕПУТАЦИЈА НЕ ИГРА: Идемо у Финску да се представимо на најбољи могући начин

ЛАСУ НИЈЕ СВЕЈЕДНО: Плашимо се МОЋНОГ Лојда, у Београд долазимо ОСЛАБЉЕНИ

Утакмица у Истанбулу била је неизвесна само у првих 10 минута. Прва деоница завршена је нерешеним резултатом 14:14. Изабранице Марине Маљковић меч су практично решиле у другој четвртини и на одмор отишле са предношћу од 12 поена - 39:27.

Разлика из првог полувремена одржана је до краја утакмице, те су Српкиње славиле са 82:71.

Најефикасније у плавом дресу биле су Александра Црвендакић са 19 поена, Соња Васић је убацила 15, а Ивон Андерсон 13 уз 7 асистенција.

Код Литванки истакле су се Лаура Јушкаите и Габија Мешконите, обе су постигле по 15 поена.

Следећу утакмицу Србија игра 14. новембра (16.00) у Ахмет Комерт хали са домаћином Турском. Уколико наше кошаркашице тријумфују у том дуелу, пласман на Европско првенство ће, скоро па сигурно, бити обезбеђен.