СРПСКА ЕВРОЛИГА: ЦСКА и Фенер били у нокдауну, а онда су Тео, Богдан и Калина ПОКИДАЛИ! (ВИДЕО)

18.04.2017. 22:12
Miloš Teodosić i Bogdan Bogdanović
Милош Теодосић и Богдан Богдановић / Извор: МН Press

Одиграни први мечеви плеј-офа Евролиге.

ЦСКА је после драме савладао Басконију резултатом 98:90, док је Фенербахче био бољи у гостима од Панатинаикоса са 71:58 за 1:0 у четвртфиналној серији плеј-офа Евролиге.

СЛОБОДА ЗА НИКОЛУ: Срби ЗАТРПАЛИ ФБ страницу Денвера (ФОТО)

ГЛАВОБОЉА ЗА ЂОРЂЕВИЋА: Ривал Србије СТИЖЕ екстра ПОЈАЧАН на ЕП! (ФОТО)

Шампион Европе је био близу пораза на свом терену против тима из Виторије. Гости су на два минута пре краја водили са 90:88, а онда нису постигли кош до краја меча.

Када је било густо, на сцену је крочио Милош Теодосић који је погодио кључну тројку за 91:90. На то се надовезао Нандо Де Коло и „армејци“ су одбранили домаћи терен.

Теодосић је био играч утакмице са 22 поена и пет асистенција (индекс корисности 22), док је Де Коло убацио 17 поена. У екипи Басконије Шејн Ларкин је био најефикаснији са 17 поена.

Какав преокрет у Атини у режији Богдана Богдановића и Николе Калинића. Панатинаикос је водио са 44:28 почетком треће деонице, а онда је ураган одувао домаћина. Захваљујући Богдановићу тим Жељка Обрадовића је до краја трећег квартала стигао до 49:48, а у последњој четвртини после пет везаних поена Николе Калинића Фенер је повео са 53:50. На Калинићеве поена надовезао се Богдановић и гости су славили на крају убедљивим резултатом 71:58.

Богдановић је завршио утакмицу са 23 поена (5/6 за три, 4/6 за два), пет скокова и четири асистенције, док је Калинић постигао 16 поена (4/6 за три).

@ekpeudoh with the блоцк.. анд the сецонд оне 💪🏾💪🏾 #7DAYSMagicMoment #PAOFNB

А пост shared by Туркисх Аирлинес ЕуроЛеагуе (@euroleague) он

Други мечеви истих ривала на програму су у четвртак, док се у среду састају Олимпијакос – Ефес и Реал – Дарушафака. Серије се играју на три тријумфа по систему 2-2-1.