СТАРТОВАЛА ЕВРОЛИГА: ЦСКА избегао изненађење, Реал рутински у Истанбулу (ФОТО)

12.10.2017. 21:03
Vladimir Micov
Владимир Мицов / Извор: Фото: euroleague.net

Од наших интернационалаца најбољу игру пружио је Владимир Мицов, ас Арманија.

У првим мечевима премијерног кола било је узбуђења, али на крају су забележени очекивани резултати. Армани је у Москви био на прагу изненађења, али је ЦСКА после боље игре у последњој четвртини стигао до рутинске победе - 93:84 (16:30, 22:18, 27:16, 28:20), а у дуелу у Истанбулу, Анадолу Ефес - Реал Мадрид, краљевски тим је од почетка доминирао и на крају славио 88:74 (28:19, 17:17, 17:20, 26:18).

ЗАЈЕДНО СУ ИГРАЛИ НА КАЛИШУ: Делије послале МОЋНУ поруку бившим ЉУБИМЦИМА! (ФОТО)

ПОСЕБАН РЕЖИМ ЗА СРБИНА: Амери ЗАБРАНИЛИ Јокићу да узима храну коју НАЈВИШЕ воли! (ФОТО)

На мечу у Турској домаћи су се својски борили, у финишу треће четвртине су се примакли на 56:62, али Мадриђани, предвођени маестралним Дончићем, поново су додали гас у последњој деоници и лако решили питање победника.

У српском дуелу Владимир Штимац – Огњен Кузмић, за нијансу је био бољи центар турског састава, који је постигао 7 поена и забележио 5 скокова за 23 минута, док је Србин у Реалу играо свега шест минута и укњижио 2 поена  и 3 скока.

У домаћем тиму најефикаснији је био Mekkolum са 26 поена, а у Реалу Дончић са 27 кошева.

ПРИПРЕМНИ МЕЧ: Радуљица блистао у дресу Ђиангсуа против Шангаја, погледајте његов учинак! (ФОТО)

Утакмицу у Москви је боље отворио италијански евролигаш, имао резултатску предност у прве три четвртине, али су се Руси пред одлазак на последњу мини паузу тргли (53:57, 26. минут) и потом направили тотални преокрет - 83:74 (36.минут).

У екипи Миланеза добру партију је пружио Србин Владимир Мицов, који је уписао 14 поена, 5 скокова и 3 асистенције, док је у ЦСКА на висини задатка био трио Де Коло (19 поена), Хигинс (19) и Родригез (18).