СТИЖЕ ЗЛАТО У ЗЕМЉУ КОШАРКЕ: Најбољи српски јуниори прваци Европе! (ФОТО)

06.08.2017. 22:05
Košarkaška juniorska reprezentacija
Кошаркашка јуниорска репрезентација / Извор: Фото: ксс.рс

Наши момци су у финалу срушили љутог ривала, селекцију Шпаније.

Злато стиже у Србију, земљу кошарке! Наши најбољи јуниори су шампиони Европе! Орлићи су у финалу највеће континенталне смотре у Братислави савладали љутог ривала, селекцију Шпаније са 74:62 (11:18, 17:11, 21:11, 25:22).

ЕП ЈУНИОРА: Србија у финалу, за ЗЛАТО против великог ривала! (ВИДЕО ФОТО)

ШТА БИ БИЛО ДА СЕ НИСУ ОПУСТИЛИ: Српски јуниори декласирали Аргентинце на СП

Изједначена борба је вођена на старту (5:5), после чега су Шпанци одмакли на 10:5, а затим се наши момци 10:8. Ипак, ривал је успео да одмакне на „плус седам“ на крају прве четвртине. У другој деоници Фурија је имала „плус 10“ (26:16, 15. минут), али се на велики одмор после веома малог броја поена отишло код 29:28 за противнички тим.

У наставку су изабраници селектора Влада Јовановића заиграли сигурније и окренули ситуацију у своју корист стекли предност од пет, шест поена, коју су одржавали, а на крају тог периода и увећали (40:49).

Четврти квартал су одиграли наши момци шампионски, сјајни Мишковић, Пецарски и остали ломили су противника немилице и дошли на "плус 14" у 35. минуту, када је било све извесније да се Србији смеши златно одличје.

У 34. минуту на семафору је стајало 47:65 за наше момке, а код резултата 57:68 у 39. минуту Јовановић је узео тајм-аут, азатим и још један (60:68). До краја сусрета Орлићи су зналачки чували стечени капитал и претворили га у велики тријумф!

БОМБА НА МАЛОМ КАЛЕМЕГДАНУ: Стиже појачање из НБА лиге! (ФОТО)

ШПАНИЈА – СРБИЈА 62:74 (18:11, 11:17, 11:21, 22:25)

ШПАНИЈА: Куевас 6, М. Гонзалес 4, Ибањез, Караско 3, Пуерто 2, Бускетс 2, Пара 10, Еигитор 8, Мартинез 23, Молинс 2, Парадо 2, Е. Гонзалес.

СРБИЈА: Мишковић 23, Копривица, Момиров 12, Ускоковић 12, Вуликић 3, Петрушев , Марјановић 2, Тадић 5, Петровић, Пецарски 14, Шаренац, Матић 3.