СУПЕРЛИГА: Драма у Пиониру, Партизан дочекао Тамиш, а игра ће забринути Гробаре! (ФОТО)

02.05.2019. 21:22
Rade Zagorac
Раде Загорац / Извор: МН Press

Лоша кошарка у Пиониру.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Тамиша са 84:80 (16:21, 29:25, 17:8, 22:26) у оквиру другог кола Супер лиге Србије. Црно-бели су били велики фаворити на овој утакмици, али су до победе дошли тек у финишу меча, захваљујући искуству и квалитету, који на овом мечу нису у потпуности показали.

ДРАМА У МИТРОВИЦИ: Сјајан меч Меге и Новог Пазара одлучен је у последњој секунди (ФОТО)

ШОК У ПИОНИРУ: Ово ће ЗАБРИНУТИ Гробаре! (ФОТО)

ПОЛ ПИРС НАХВАЛИО ЈОКИЋА: Упоредио га са једном од НАЈВЕЋИХ легенди НБА лиге

Тамиш је решио прво полувреме са 46:45 и чинило се да ће гости захвалујући бољој игри намучити до последње секунде фаворизоване црно-беле. То се на крају и десило, пошто је чета Андрее Тринкијерија успела да у последњим минутима меча сломи отпор Панчеваца и оствари другу победу у домаћем šamppionatu.

Код победника предњачио је Марко Пецарски са 16 поена, уз само један промашај из игре, док је Никола Јанковић имао 14 поена и пет скокова. Код гостију Стефан Митровић био је најефикаснији са 20 поена. Игра, као и приступ Партизанових играча свакако се неће допасти Гробарима.

ПАРТИЗАН - ТАМИШ 84:80 (16:21, 29:25, 17:8, 22:26)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ:

Партизан: Јанковић 3, Трифуновић 2, Загорац 6, Николић 4, Јанковић 14, Јарамаз 11, Величковић 4, Гагић 2, Маринковић 7, Пецарски 16, Пушица 9, Пејџ 6

Тамиш: Илкић 15, Смиљанић 13, Кнежевић 5, Јековић 8, Капетановић 5, Митровић 20, Троњански, Чабрило, Радовић, Јереминов 8, Бурић 4, Чворовић 2.