СУПЕР ЛИГА: Помрачење у другој четвртини, нико ово није очекивао од Партизана (ФОТО)

07.05.2018. 19:52
KK FMP
KK ФМП / Извор: МН Press

Први пораз црно-белих у шампионату.

Кошаркаши ФМП-а савладали су Партизан са 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34) и тако због бољег међусобног скора од црно-белих преузели прво место у Б групи Суперлиге. Пантере су до победе предводили Мајкл Оџо, Марко Јеремић и Немања Ненадић док су на другој страни расположени били само Ђорђе Гагић и Најџел Вилијамс-Гос.

Уводни минут прошли су у инцијативи тима Ненада Чанка, али домаћин није дозволио Партизану да тада створи осетнију предност. Црно-бели су у неколико наврата имали од два до четири поена вођства, али су Оџо и Ненадић успевали да одговоре на сваки покушај Партизана да се одлепи. У игри поен за поен, ФМП је у последњем минуту преко Јеремића обезбедио предност на првом малом одмору. Тешко да би Ненад Чанак поверовао да му је неко рекао шта ће се његовим играчима догодити у другој четвртини. Вања Маринковић је одмах на старту погодио за 25:25, да би црно-бели на следеће поене чекали скоро девет минута када је Шалић 40 секунди пре краја успео да поентира. У тих скоро девет минута Оџо, Ненадић и Јеремић лако су решавали ситуације у нападу, а на полувремену је ФМП имао изненађујуће вођство од 20 поена (47:27).

KK FMP

Велики одмор је добро дошао Партизану пошто су црно-бели заиграли много боље него у другој деоници, али домаћин није дозволио да се његова предност истопи, иако су црно-бели у пар наврата успели да приђу на 15 поена заостатка. Међутим, њихови напори нису уродили плодом пошто је пред четврту деоницу ФМП имао и даље великих 17 поена предности 65:48.

Скоро до половине последње четвртине изгледало је да ће ФМП готово рутински привести меч крају јер нису црно-бели успевали да нешто више ураде у покушајима да врате неизвесност у меч. Међутим, црно-бели су искористили период лошије игре Пантера у нападу и серијом 12-0 за два минута од 72:56 стигли на само четири поена заостатка 72:68 на четири и по минута пре краја захваљујући Сију и Вилијамсу-Госу. Симанић, Јеремић и Оџо успели су да одбију тај налет Партизана и одведу ФМП до вођства 81:72 два и по минута пре краја. Ни ту није био крај, пошто су Вилијамс-Гос и Гагић приближили Партизан на 82:77, али је прво Ненадић са пенала, а затим и грешка Сија у нападу обезбедила Пантерима победу са већом разликом од које су изгубили од Партизана у првом кругу.

ФМП - ПАРТИЗАН 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34)

ДВОРАНА: ФМП.

СУДИЈЕ: Белошевић, Николић, Прпа.

ГЛЕДАЛАЦА: 200.

ФМП: Оџо 21, Ненадић 16, Пот 7, Бурсаћ 3, Симанић 14, Ђоковић, Симеуновић, Јеремић 20, Шешлија, Апић 6, Хамфрис, Радовановић.

ПАРТИЗАН: Величковић 3, Си 5, Гагић 25, Вилијамс-Гос 18, Чакаревић 3, Вон 9, Андрић, Брајма 8, Шалић 2, Аранитовић, Пецарски.

Резултати 7. кола, Б група:

Вршац - Војводина 103:85

ФМП - Партизан 87:82

Динамик - Металац 84:90

Табела: ФМП 6-1, Партизан 6-1, Динамик 4-3, Вршац 3-4, Војводина 1-6, Металац 1-6.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.