СУПЕР ЛИГА: Звезда НЕСТВАРНИМ резултатом демолирала Чачане! (ФОТО)

31.05.2017. 19:57
Košarkaši Crvene zvezde
Кошаркаши Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели демонстрирали силу.

Меч са чачанским Борцем био је за Црвену звезду само лакши тренинг, црвено-бели су славили више него убедљиво са 111:56!

ЗВАНИЧНА ПОТВРДА: Мирослав Радуљица долази у Београд (ФОТО)

ДОК СЕ ЧЕКА РАСПЛЕТ: Менаџер Ражнатовић рекао важну ствар у вези Јокића и репрезентације (ФОТО)

Од самог почетка утакмице била је очигледна огромна разлика у квалитету, Звезда је од старта силовито газила (7:0 2. минут, 10:2, 3.минут). Чачани су смањили на 10:5, али то је било и све шта су урадили на овом сусрету, на којем је све личило на игру мачке и миша. Већ два минута касније на семафору је стајало 23:5, а у 9. минуту било је 28:10.

На прву мини паузу се отишло код плус 24 за тим са Малог Калемегдана, а у другој четвртини предност домаћих је констатнтно расла (39:12, 12.минут), да би у 16. минуту износила „плус 30“ (48:18, Добрић). Мало је недостајало да се до краја полувремена достигне и разлика од 40 поена, јер се на велики одмор отишло код резултата 58:22.

У наставку су Лазић, Кузмић, Дангубић и остали Радоњићеви пулени продужили да немилице решетају кош Борца са свих позиција ii да доминирају у свим елементима игре. Лазић је погодио за „плус 41“ 68:27 у 24. минуту и до краја меча само је било питање са којом разликом ће Звезда на крају да слави, а овакав однос снага тренери оба тима су искористили да пруже шансу што већем броју играча.

ЕВРОЛИГА НИЈЕ ИСТА БЕЗ ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели у великим финансијским проблемима, клубу помаже и чувени Израелац! (ВИДЕО ФОТО)

До краја су црвено-бели обарали рекорде водили 50 поена, јуришали и на "плус 60", а стотка је пала чак четири минута пре краја сусрета, при чему су Чачани могли само да се радују што су прешли 50 поена...

На крају је Звезда све зачинила и егзибицијама, публика је бурним аплаузом поздравила акицју алеј уп Ракићевића и  Добрића и одбројавала секунде до завршетка сусрета.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БОРАЦ   111:56 (34:10,2 4:12, 27:23, 26:11)

ДВОРАНА: "Александар Николић"

ГЛЕДАЛАЦА: 700.

СУДИЈЕ: Маричић, Чукаловић, Стефановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Томпсон 6, Дангубић 9, Митровић 9, Лазић 19, Симанић 11, Добрић 19, Ракићевић, Џенкинс 14, Гудурић 6, Јовић 7, Кузмић 13, Бјелица 5.

БОРАЦ: Чарапић, Митровић 2, Поповић, Миловановић 8, Радоњић 3, Тодоровић 2, Rradović, Мићић, Ђоковић 7, Гавриловић 8, Тодоровић 11, Мариновић 15.

КЛС СУПЕР ЛИГА, 13. КОЛО:

Вршац – Динамик 73:77

Црвена звезда – Борац 111:56

Мега Лекс – Спартак (19)

ФМП – Партизан (21)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 12-1, Партизан 11-1, ФМП 8-4, Мега Лекс 7-5, Динамик 5-8, Борац 4-9, Вршац 2-11, Спартак 1-11.