СУПЕР ЛИГА: Звезда рутински против Младости без Омића и Фелдина (ФОТО)

18.04.2018. 20:43
Filip Čović
Филип Човић / Извор: МН Press

Црвено-бели убедљиво стартовали у домаћем шампионату.

Кошаркаши Црвене звезде победом су отворили прво коло Супер лиге Србије. Црвено-бели су савладали Младост из Земуна са 115:64 (26:15, 27:21, 29:16, 33:12) предвођени Стефаном Јанковићем, Марком Кешељом, Филипом Човићем, Дејаном Давидовцем и Огњеном Добриће. Тренер Звезде Душан Алимпијевић одмарао је Алена Омића и Џејмса Фелдина, док је Тејлор Рочести одиграо само осам минута.

СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА АЛИМПИЈЕВИЋА: Звезда добија ВЕЛИКО појачање за Супер лигу! (ФОТО)

ПЕШИЋ СЕ РАСПИТУЈЕ: Овај играч Звезде могао би да заврши у Барселони (ФОТО)

Гости из Земуна успели су да се супротставе фаворизованој Црвеној звезди само у уводним минутима меча када су имали и вођство 8:6. Међутим, већ од трећег минута постало је јасно да ће овај меч имати очекивани исход. Црвено-бели су преузели иницијативу и у 7. минуту имали двоцифрену предност 18:8 преко Јанковића и Добрића коју су успел ида сачувају до првог малог одмора. Почетко мдруге деонице на кратко је Младост успела да смањи испод 10 поена заостатка (29:20 у 12. минуту), да би тројке Човића, Кешеља и поени Давидовца одвели Звезду на 17 поена предности. Има лису играчи Душана Алимпијевића и вођство од 20 поена у 17. минуту, а гости су незнатно смањили заостатак на полувремену.

KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Велики одмор није пореметио Звездин ритам која је брзо поново дошла до предности од 20 поена. Вођство црвено-белих константно је расло, а за то су се побринули Јанковић и Давидовац, као и новопридошли Филип Човић. Разлика у квалитету била је све очигледнија како је време пролазило, а Звезда је пред последњу четвртину имала 30 поена предности (82:52). Последњих 10 минута били су само формланост, а Звезда је у самој завршинци дошла и до 50 поена предности.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЛАДОСТ 115:64 (26:15, 27:21, 29:16, 33:12)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Арсенијевић, Јевтовић, Седлар.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 2, Лазић 3, Јанковић 22, Добрић 15, Лесор 6, Кешељ 15, Човић 16, Омић, Јовановић 13, Давидовац 15, Раданов 8, Фелдин.

МЛАДОСТ: Нешовић 2, Малиџан 4, А. Новаковић 5, Бркић 11, Бјелић 11, Николић 6, Бабовић 2, М. Новаковић, Драшковић, Антонијевић, Јековић 18, Свилар 5.