СУПЕР ЛИГА: Звезда улепшала деби тренера Топића, реванш Борцу са каматом (ФОТО)

09.05.2018. 19:59
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели победили чачанску екипу.

Кошаркаши Црвене звезде, предвођени новим тренером Миленком Топићем, победили су екипу Борца у 8. колу Супер лиге резултатом 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18) и тако се реванширали за пораз у Чачку, а самим тим изборили прво место на табели. Од прве четвртине видело се да ће бити неизвесна утакмица.

ПРЕД СТАРТ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Селектор саопштио СПИСАК! (ФОТО)

ЕВРОЛИГА ОДРЕДИЛА: Звездин играч уз РАМЕ највећим АСОВИМА! (ВИДЕО)

Црвено-бели су имали лош почетак шут 0/7 из игре, али је из осмог покушаја Омић успео да убаци четири коша за резултат 10:4 за гостујући тим. После неколико напада, успевају кошаркаши Звезде да стигну до изједначења, иако су губили седам разлике. Прво вођство тиму Миленка Топића доноси Добрић за 12:10. Ипак, гости успевају да преокрену, повели са 18:16, али је Звезда успела да четвртину заврши у своју корист – 20:18.

У другом сегменту игре оба тима су лоше шутирала за три поена, а прву тројку на мечу за Звезду даје Добрић за 23:18. Борац прекида серију 7:0 коју је Звезда направила за минут и по, па су се приближили на 23:20. У 17. минуту Давидовац цепа мрежицу још једном, Београђани на прагу двоцифрене предности – 36:27. Ипак, на самом крају полувремена Борац прави серију 6:0 и смањује на 38:35. На одмор се отишло при резултату 40:38.

У трећем сегменту игре домаћи тим није дозволио противнику да пређе у цођство иако је Борац претио лепим акцијама. У 28. минуту нова тројка Тодоровића, Човић промашује, а Ђоковић додаје у рекету Тодоровићу и Борац је зачас истопио предност Звезде - 53:52.

У прва три минута четврте четвртине Звезде није успевала да дође до коша, а онда је први пут стигла до двоцифрене предности, после серије 12:0. Добрић и Фелдин обележили су последње минуте меча. У последњем минуту Давидовац долази до офанзивног скока после промашаја Фелдина и ово је јако битан скок јер поентира Јанковић под кошем за 80:69. Три поена Борца после катастрофалног фаула над Ђоковићем у шуту за три поена. Радуловић погађа наредна два пенала, а Звезда погађа преко Фелдина пенале за 84:74 за Звезду.

Црвена звезда: Лазић, Човић 5, Кешељ, Добрић 17, Давидовац 16, Јанковић 2, Рочести 14, Омић 11, Лесор 3, Фелдин 8, Раданов, Јовановић 8

Борац: Поповић, Ђоковић 7, Пешаковић, Прља 9, Гавриловић, Мариновић, Кутлешић 3, Димић 11, Балабан 5, Радуловић 4, Чарапић 8, Стојадиновић 7, Тодоровић 20

(БОНУС ВИДЕО): Погледајте шта је Јелена Ђоковић рекла о њеној улози у Новаковом животу, његовим поразима и односу са медијима

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.