СУПЕРЛИГА: Рочести и Јанковић одвели Звезду у финале, Партизан пао у финишу

30.05.2018. 22:25
Tejlor Ročesti i Aleksandar Aranitović
Тејлор Рочести и Александар Аранитовић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили пред навијачима најљућег ривала.

Кошаркаши Црвене звезде су се пласирали у финале плеј-офа Суперлиге Србије победом над Партизаном резултатом 81:73. Црвено-бели су са 2:0 у серији елиминисали вечитог ривала, а у мечевима за титулу бориће се против бољег из дуела ФМП-Борац Чачак.

Гости су одлично шутерски започели утакмицу. Убацили су пет тројки у уводних 10 минута и углавном имали предност у првој четвртини. После везаних тројки Добрића и Антића црвено-бели су стигли на плус пет, 11:16.

Партизан је у другој четвртини заиграо чвршће у одбрани, стао је шут црвено-белима и домаћин је серијом 11:0 потпуно преокренуо ток утакмице у своју корист (32:26 у 17. минуту). Најџел Вилијамс-Гос је био незаустављив са 15 поена у првом полувремену, али се на одмор отишло готово у егалу, пошто се Тејлор Рочести разиграо у финишу овог периода, (38:37).

Црно-бели су у трећој четвртини заиграли још борбеније. Кваме Вон је имао значајну улогу, као и Марко Чакаревић, а после тројке капитена Новице Величковића тим Ненада Чанка се одлепио на великих плус девет, 51:42 у 25. минуту. Звезда се, међутим, није предавала, после поена Алена Омића се приближила на 51:49, али је Ђорђе Гагић минијатуром у финишу трећег квартал донео осигурао предност домаћину 62:57 пред десет минута одлуке.

Захваљујући расположеним Рочестију и Јанковићу Звезда је повела резултатом 66:64 у 35. минуту, али је Гагић одмах изједначио резултат. Јанковић је везао чак девет поена за предност гостију 70:73 у 37. минуту. Рочести је затим погодио тројку уз личну грешку Вилијамс-Госа, али није погодио слободно бацање, 70:76 у 38. минуту.

Новица Величковић је узвратио са два плус један, 73:76. Уследио је пост оба тима до уласка у последњи минут, а онда је Рочести смиреним извођењем слободних бацања осигурао победу свом тиму пред бучним навијачима Партизана. Поред смирених Рочестија и Јанковића, пресудио је офанзиван скок црвено-белих (19).

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 73:81 (18:21, 20:16, 24:20, 11:24)

ДВОРАНА: Александар Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.500.

СУДИЈЕ: Белошевић, Николић, Јевтовић.

ПАРТИЗАН: Величковић 12 (7ск), Гагић 13, Андрић 3, Вилијамс-Гос 20, Јовановић, Чакаревић 5, Вон 12, Гавриловић, Брајма, Шалић 3, Аранитовић 5, Пецарски. Тренер: Ненад Чанак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 23 (3/3 за три, 4ас), Лазић 4, Омић 6, Јанковић 16 (4/5 за два), Давидовац 11 (9ск), Антић 3 (5ас), Човић, Добрић 10, Јовановић, Лесор 4 (5ск), Раданов, Фелдин 4 (0/6 за два, 1/3 за три). Тренер: Миленко Топић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.